"Zemnieku saeima" skaidro, cik lielus postījumus sējumiem nodarījis intensīvais lietus

© f64.lv, Kaspars Krafts

Ja tuvākajās dienās Latvijā nebūs nokrišņu, lietavu laikā nolijušais ūdens pazudīs un sējumiem netiks nodarīti bojājumi, informē biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.

Viņa pastāstīja, ka lietavu rezultātā "trakākā aina" paveras Vidzemes un Latgales pusē, piemēram, Alūksnes novadā nolija 83 milimetri nokrišņu un sējumu platības šobrīd ir daļēji zem ūdens. Dažviet arī upes izgājušas no krastiem, un vietām ir izskaloti lauku ceļi, kas apgrūtina pārvietošanos pa tiem.

Augsne kārtīgi izmirkusi arī Līvānu novadā - tur vēl joprojām redzamas daudzas peļķes, sacīja Dzelzkalēja-Burmistre.

Tāpat viņa norādīja, ka Zemgales līdzenumos vietām nolija no 45 līdz 55 milimetriem lietus. Jelgavas un Bauskas pusē zemākajās vietās uz laukiem ir peļķes un no krastiem arī izgājušas upes. Jaunjelgavas novadā nolija 53 milimetri lietus.

Savukārt Kurzemes pusē nokrišņi ir gājuši secen - Liepājas un Ventspils pusē saimniekiem neesot nokritusi ne pilīte, akcentēja Dzelzkalēja-Burmistre.

"Ja tuvākās dienas būs bez nokrišņiem, tad ūdens no laukiem pazudīs un bojājumi sējumiem netiks nodarīti," sacīja Dzelzkalēja-Burmistre.

Jau vēstīts, ka atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem kopš lietavu sākuma līdz plkst.5 trešdienas rītā lielākais nokrišņu daudzums valsts novērojumu stacijās reģistrēts Gulbenē, kur tas sasniedzis 94 milimetrus jeb 121% no mēneša normas

Otrajā vietā ierindojas Madona ar 91 milimetru jeb 124%, trešajā vietā - Alūksne ar 85 milimetriem jeb 94%. Jēkabpilī reģistrēti 74 milimetri nokrišņu, Skrīveros - 61 milimetrs, daudzviet citviet valsts centrālajā un austrumu daļā - ap 50 milimetriem.

Pēdējā diennaktī Latviju skārušas stiprākās lietavas kopš 2017.gada 24.augusta.

Latvijā

Par dārgajām zālēm Latvijā nav jābrīnās, un tam ir racionāls skaidrojums – skarbi secinājumi par konkurences neesamību un ačgārnībām normatīvajos aktos saistībā ar farmācijas tirgus regulējumu Latvijā lasāmi Konkurences padomes atbildēs uz “Neatkarīgās” jautājumiem.

Svarīgākais