Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza lauvēnu dzīvei var sekot līdzi tiešsaistē

© Publicitātes foto

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza lauvēniem turpmāk varēs sekot līdzi tiešsaistē, informēja zooloģiskā dārza Informācijas dienests.

Šodien lauvēnu Vara un Teikas dzimšanas dienā atklāta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas zoodārzam dāvinātā tiešraides kameru sistēma, kas ikvienam ļauj sekot līdzi un ielūkoties lauvēnu ikdienas dzīvē.

Kā informē zooloģiskais dārzs, Āfrikas lauvas ir ierakstīti Pasaules Sarkanajā grāmatā kā "jutīga suga", jo to izdzīvošana dabā daudzviet ir apdraudēta. Šo dzīvnieku turēšanas zooloģiskajos dārzos kontrolēšanai izveidota Āfrikas lauvu Apdraudēto sugu Eiropas programma.

Rīgas zooloģiskajā dārzā mītošie lauvas Kali un Cvanga šajā programmā ir vērtīgi dzīvnieki, jo ir skaidri zināma viņu senču izcelsme - Dienvidāfrikas reģions, Krīgera Nacionālais parks. Šobrīd tiek pievērsta ļoti liela uzmanība tam, lai nebrīvē turēto un vairoto lauvu izcelsme būtu zināma, tādējādi nebrīvē saglabājot katram reģionam raksturīgās pasugas, no kurām vairākas ir uz izzušanas robežas.

Svarīgākais