Igaunija atceļ pagaidu robežkontroli uz robežas ar Latviju

 
©f64.lv, Oksana Džadana

Stabilizējoties Ukrainas kara bēgļu plūsmai, Igaunija no trešdienas atceļ pagaidu robežkontroli uz Igaunijas un Latvijas robežas, paredz Igaumijas valdības otrdien pieņemtais lēmums.

Pagaidu robežkontrole tika ieviesta marta sākumā pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā, lai labāk pārraudzītu Igaunijā iebraucošos cilvēkus.

Igaunijas iekšlietu ministrs Kristians Jāni norādīja, ka pašlaik būtiski samazinājusies migrantu plūsma no Latvijas robežas un ir mainījušies migrācijas kanāli - lielākā daļa bēgļu Igaunijā ierodas no Krievijas, jo spēcīgākās kaujas notiek Ukrainas austrumos. Kā informēja ministrs, pēdējās dienās Igaunijas robežu no Krievijas dienā šķērso nepilni 300 bēgļu, bet no Latvijas puses - mazāk nekā simts. Gandrīz puse no visiem bēgļiem Igauniju šķērso tranzītā.

Ministrs paskaidroja, ka robežkontroles pastiprināšana ir attaisnojusi savu mērķi, jo valsts ir ieguvusi noderīgu informāciju par bēgļiem, kad to plūsma bija vislielākā, un tas ļāva sniegt Ukrainas kara bēgļiem visus nepieciešamos pakalpojumus.

Pastiprinātās robežkontroles atcelšana nenozīmē, ka Ukrainas kara bēgļi vairs nesaņems palīdzību uz robežas, jo turpināsies policijas patruļas robežas tuvumā.

Igaunijā pašlaik uzturas 39 802 Ukrainas kara bēgļi. Kopumā Igaunijas robežu šķērsojuši 64 148 bēgļi, no kuriem 24 346 Igauniju izmantoja kā tranzīta valsti ceļā uz citām zemēm.