Kā tas iespējams, ka 178 jaunieši no Latvijas apceļos Eiropu bez maksas?

 
©Ģirts Ozoliņš / F64

Ar iniciatīvas "DiscoverEU" atbalstu 178 jaunieši no Latvijas bez maksas varēs apceļot Eiropu, informēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) Komunikācijas daļas vecākā referente Egija Ļuļēna.

"Erasmus+" programmas iniciatīva "DiscoverEU" sniedz iespēju 18 gadus veciem Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem bez maksas ceļot pa Eiropu, mācīties no citām kultūrām, veidot draudzības ar citiem eiropiešiem un izzināt arī pašiem sevi.

Iniciatīvas mērķis ir būt videi draudzīgākiem, digitāliem un iekļaujošiem, līdz ar to jauniešiem ar īpašām vajadzībām ir iespēja saņemt papildu atbalstu, kā arī dalībnieki ir aicināti pa Eiropu pārvietoties ar videi draudzīgu transportlīdzekli - vilcienu.

Kopumā iniciatīvai no Latvijas pieteicās 477 jaunieši, no kuriem apstiprināti ir 178 ceļot gribētāji. Jaunieši, kuri pieteicās, bet netika apstiprināti dalībai iniciatīvā, arī tiek aicināti sekot līdzi informācijai e-pastā, jo viņi joprojām ir rezerves dalībnieku sarakstā un var saņemt uzaicinājumu piedalīties iniciatīvā arī vēlākā laika posmā.

Lai atvieglotu iniciatīvas "DiscoverEU" dalībnieku pieredzi, programmas "Erasmus+" valstu aģentūras, tostarp JSPA Latvijā, rīkos informatīvas sanāksmes dalībniekiem pirms došanās ceļā, kā arī kopīgas tikšanās visu valstu izvēlētajiem jauniešiem.

Šī gada biļešu ieguvēji saņems arī atlaižu karti, ar kuru būs iespējams iegūt vairāk nekā 40 000 dažādas atlaižu iespējas transportam, naktsmītnēm, pārtikai, kā arī kultūras un sporta pasākumu, apskates objektu apskatei un citām aktivitātēm. Bezmaksas ceļošanas kartes tiek piešķirtas, balstoties uz dalībvalstu iedzīvotāju īpatsvaru salīdzinājumā ar kopējo ES iedzīvotāju skaitu, kā arī skatoties pēc pieteikuma anketā aizpildāmo viktorīnas jautājumu pareizo atbilžu skaita.

Kopumā no 2018.gada, kad iniciatīva "DiscoverEU" tika organizēta pirmo reizi, 165 000 ceļošanas kartēm pieteikušies gandrīz 754 000 jauniešu no visas ES, tostarp 4483 jaunieši no Latvijas, no kuriem 680 ieguvuši ceļošanas iespēju.

"DiscoverEU" aktivitātēs 2022.gadā tiks piešķirtas 70 000 bezmaksas vilciena biļetes, kas ir par 10 000 vairāk nekā pagājušajā gadā.