Cik daudz Latvijas iedzīvotāju domā par sava biznesa uzsākšanu?

© pexels.com

Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs nopietni apsver iespēju uzsākt savu biznesu vai kļūt par pašnodarbinātu personu. Vēl 16 % par to pēdējā laikā ir domājuši, tomēr pagaidām ir bez konkrēta rīcības plāna, noskaidrots bankas Citadele veiktajā Baltijas iedzīvotāju aptaujā.

Par sava uzņēmuma veidošanu Latvijā pēdējā laikā aizdomājušies 40 % sabiedrības - 22 % par to nopietni domājuši pēdējā laikā, 16 % ir sprieduši, taču pagaidām ir bez nākamo soļu rīcības plāna, un vēl 2 % uzņēmējdarbību plāno uzsākt tuvākajā nākotnē.

Par uzņēmējdarbības uzsākšanu kaimiņvalstīs prātots biežāk - Igaunijā par to ir domājuši 44 %, bet Lietuvā - 42 % respondentu.

Starp aptaujātajiem teju katrs desmitais jeb 9 % Latvijā atzinuši, ka jau uzsākuši savu biznesu vai darbojas kā pašnodarbinātas personas. Visbiežāk šādu atbildi snieguši vīrieši vecumā no 50 līdz 59 gadiem, kuru ienākumi vairumā gadījumu pārsniedz 1500 eiro mēnesī. No aptaujātajiem iedzīvotājiem ar aktīvu uzņēmējdarbību šobrīd nodarbojas 12 % Igaunijā un 10 % Lietuvā.

Latvijā 43 % respondentu atklājuši, ka nav domājuši par iesaistīšanos uzņēmējdarbībā. Līdzīgās domās ir 41 % aptaujāto Lietuvā un 38 % Igaunijā.

Reprezentatīvu iedzīvotāju aptauju par Baltijas iedzīvotāju plāniem savas uzņēmējdarbības ceļa uzsākšanā banka Citadele veica šī gada aprīlī sadarbībā ar pētījumu aģentūru Norstat, aptaujājot 1000 iedzīvotājus vecuma grupā no 18 līdz 74 gadiem.

Latvijā

Lai no nākamā gada nodrošinātu pilnvērtīgu Latvijas Sabiedriskā medija (LSM) darbību, papildus budžeta finansējumam nepieciešams novirzīt rezervētos līdzekļus 2025. gadam un 2026. gadam 8,5 miljonu eiro apmērā un turpmāk ik gadu 6,9 miljonu eiro apmērā, liecina Tiesību aktu portālā iesniegtais Kultūras ministrijas informatīvais ziņojums.

Svarīgākais