Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Latvijā

Latvijā pašlaik nav vērojams etnisks konflikts starp latviešiem un krieviem, uzskata Pabriks

© Romāns Kokšarovs/F64

Pašlaik Latvijā nav vērojams etnisks konflikts starp latviešiem un krieviem, bet gan politisks konflikts starp dažādiem pasaules redzējumiem, šādu viedokli LTV "Rīta panorāmā" pauda aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Pabriks vērtēja, ka 9. un 10.maijā pie padomju pieminekļa Pārdaugavā notikušais no valsts drošības viedokļa apdraudējumu neradīja, tomēr esot skaidrs, ka ir pietiekami liela sabiedrības daļa, kas acīmredzami Latvijas valsti nepieņem un nepieņems.

Ministrs konstatēja, ka latviešu publika tika nokaitināta ar Krievijas agresijas atbalstītāju uzvedību, taču etniska konflikta neesot. Ja būs kādi pasākumi, kas turpinās veicināt Krievijas propagandu, pret to būs jāvēršas ar visu likuma bardzību, sacīja politiķis.

Tikmēr valsts militārās drošības stiprināšanai aizsardzības resors turpina gatavoties NATO Madrides sammitam, kurā iecerēts panākt Latvijā izvietoto sabiedroto karavīru skaita palielināšanu no bataljona līdz brigādes līmenim, kas nozīmētu uz pusi lielāku klātesamību nekā pašlaik.

Savukārt Kanāda drīzumā paziņošot par aktīvāku iesaisti Latvijā esošajā Ziemeļu divīzijas štābā, atzīmēja Pabriks.