Polijas pilsētā Žešovā uz iepriekš neizziņotu un neplānotu tikšanos sabraukuši Baltijas valstu prezidenti, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
Baltijas valstu un Polijas prezidenti, iespējams, dosies uz Kijivu, lai tiktos ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski. To netieši apstiprina arī Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers, kurš otrdien sacīja, ka piedāvājis apmeklēt Ukrainu kopā ar Baltijas valstu un Polijas līderiem, tomēr Kijiva norādījusi, ka viņa vizīte "nav vēlama".
"Es biju gatavs to darīt, bet, acīmredzot, un man tas ir jāņem vērā, tas Kijivā nebija vēlams," žurnālistiem vizītes gaitā Varšavā sacīja prezidents. Šteinmeiers ir bijušais Vācijas ārlietu ministrs, un pēdējā laikā arvien skaļāk izskan pārmetumi par viņa gadiem īstenoto iecietīgo politiku pret Maskavu.
Valsts prezidenta Egila Levita ieraksts mikroblogošanas vietnē "Twitter" apstiprina, ka otrdienas vakarā Polijas pilsētā Žešovā tikušies Baltijas valstu un Polijas prezidenti, lai pārrunātu palīdzības sniegšanas iespējas Ukrainai, liecina Prezidenti tikušies un diskutējuši par to, kā reģionam vislabāk atbalstīt Ukrainu, aizstāvoties pret Krievijas agresiju. "Katram no mums ir ko piedāvāt," uzsver Levits.
Lietuvas prezidents Gitans Nausēda norādījis, ka ir jāstiprina NATO austrumu flanga drošība, jāatbalsta Ukrainas uzņemšana Eiropas Savienībā, kā arī jānosaka stingrākas sankcijas pret Krieviju. "Vienotība ir mūsu spēks," akcentē Nausēda.