Ušakovs: 9.maijā nekāda svinēšana nevar notikt

 
©Dmitrijs Suļžics /F64

Laikā, kad Krievija uzbrūk Ukrainai, 9.maijā nekāda Uzvaras dienas svinēšana nevar notikt, bet Otrajā pasaules karā kritušie jāpiemin kapos un ar svecītēm logos, šādu viedokli intervijā TV24 paudis Eiropas Parlamenta (EP) deputāts, viens no "Saskaņas" līderiem un iepriekš regulārs 9.maija pasākumu atbalstītājs Nils Ušakovs.

"Pieminot kritušos, aicināsim ziedus likt kapos un 9.maija vakarā iedegt svecītes logos. Aicinu ļaut nolikt ziedus arī pie Uzvaras [parkā esošā] pieminekļa, jo pilnīgs aizliegums var novest pie lielākas spriedzes un drošības riskiem," norādīja Ušakovs.

Politiķis atbalsta foto izstādes izveidošanu, kur redzamas kara šausmas Ukrainā, taču rosina to izstādīt Rīgas centrā, lai to redzētu vairāk cilvēku.

Ušakovs pozitīvi novērtējis Valsts policijas (VP) un Valsts drošības dienesta darbu, paužot pārliecību, ka arī šogad šīs iestādes ar saviem darbiem tikšot galā lieliski.

"Krievu un ukraiņu karavīri kādreiz karoja pret nacismu, tagad krievi uzbrūk ukraiņiem, līdz ar to šogad nevar būt nekādas runas par kaut kādu svinēšanu. Nedrīkst ļaut Putinam, Kremlim nozagt piemiņu un datumus, to mēs nevaram pieļaut," pauda EP deputāts.

Kā ziņots, pulcēšanās 9.maijā, kas Krievijā tiek atzīmēta kā Uzvaras diena, tiks uztverta kā atbalsts Krievijas agresijai Ukrainā, iepriekš LTV sacīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Savukārt Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) aicinās pilsētas pašvaldības izpilddirektoru nesaskaņot ikgadējo pasākumu 9.maijā pie padomju armijas karavīru pieminekļa Pārdaugavā.