Kā karš Ukrainā ietekmējis Latvijas iedzīvotāju emocionālo stāvokli?

© Jānis Saliņš/F64

Šajā laikā daudzi emocionāli jutušies līdzīgi kā viļņos. TV3 raidījums “900 sekundes” aptaujā skaidroja, vai un kā mainījies iedzīvotāju emocionālais stāvoklis kopš kara sākuma.

“Kantar” veiktā aptauja liecina, ka divas trešdaļas jeb 69% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir norādījuši, ka, salīdzinot viņu emocionālo stāvokli šobrīd ar to, kāds tas bija Krievijas iebrukuma Ukrainā sākumā, tas ir mainījies. Piektā daļa jeb 21% iedzīvotāju ir atzīmējuši, ka pēdējo trīs nedēļu laikā viņu emocionālais stāvoklis nav mainījies. Tikmēr desmitā daļa nav sniegusi konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Nedaudz vairāk nekā puse to iedzīvotāju, kuri ir norādījuši, ka viņu emocionālais stāvoklis ir mainījies, ir norādījuši, ka ir kļuvuši satrauktāki, vairāk pārdzīvo notiekošo, savukārt 36% šīs mērķa grupas pārstāvju ir norādījuši, ka tieši pretēji - ir kļuvuši mierīgāki, ir jau daļēji pieraduši pie notiekošā.

Latvijā

Piektdien, 22. novembrī, izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša kopā ar padomnieci Edīti Kanaviņu un Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktora vietnieku izglītības kvalitātes vadības un digitālās transformācijas jomā Edgaru Plētienu reģionālā vizītē apmeklēja Smilteni un tikās ar novada domes vadību, Izglītības pārvaldes pārstāvjiem, Smiltenes vidusskolas un Smiltenes tehnikuma vadību un pedagogiem, kā arī apmeklēja Demokrātijas simpozīju.