Mūžībā devies bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis

© f64.lv, Egons Ansbergs

Mūžībā devies bijušas Latvijas izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Sēru vēsti mikroblogošanas vietnē "Twitter" paziņojis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

"Izsaku vidziļāko līdzjūtību bijušā izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa tuviniekiem, draugiem un kolēģiem, viņam mūžībā aizejot. Latvija ir zaudējusi erudītu un izcilu zinātnieku, kurš bieži gāja pa priekšu savam laikam. Lai tur viegli, Robert!"

Pēc sākotnējās informācijas, publiska atvadīšanās no Roberta Ķīļa nav paredzēta.

Roberts Ķīlis dzimis 1968.gada 14.martā.

Viņš bija latviešu sociālantropologs, Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors, bijušais izglītības un zinātnes ministrs.

1991.gadā viņš pabeidza Latvijas Universitātes Filozofijas fakultāti, 1999.gadā ieguva filozofijas doktora grādu Kembridžas universitātes Sociālās antropoloģijas nodaļā.

2011.gada 25.oktobrī viņš kļuva par Zatlera Reformu partijas virzītu bezpartijisku izglītības un zinātnes ministru Valda Dombrovska valdībā, bet no amata atkāpās 2013.gada 30.aprīlī, to pamatojot ar veselības problēmām.

Latvijā

Reģistrētais jaunu ārvalstu investīciju apjoms no 2023.gada septembra līdz 2024.gada jūnija beigām sasniedzis 8,7 miljardus eiro, trešdien Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju projektu koordinācijas padomes sēdē norādīja ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS).

Svarīgākais