Teju puse (48%) Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir norādījuši, ka ir snieguši palīdzību Ukrainai, secināts "Kantar" veiktajā pētījumā.
Tikmēr 44% iedzīvotāju ir atzinuši, ka palīdzību Ukrainai pašlaik nav snieguši. 8% iedzīvotāju nav varējuši sniegt konkrētu atbildi šajā jautājumā.
Respondenti lūgti norādīt, kāda veida palīdzību vai atbalstu iedzīvotāji ir snieguši Ukrainai, nedaudz vairāk nekā piektā daļa (23%) Latvijas iedzīvotāju ir norādījuši, ka ir ziedojuši naudu, tikpat (23%) - ka pauduši atbalstošu attieksmi Ukrainai dažādos sociālajos tīklos.
5% iedzīvotāju ir norādījuši, ka ir piedalījušies atbalsta pasākumos (piemēram, atbalsta koncertā).
Jāatzīmē, ka 5% aptaujāto ir minējuši, ka ir parakstījušies portālā “Manabalss.lv” par ES oficiālās vai potenciālās kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai, bet 4% iedzīvotāju ir norādījuši, ka ir ziedojuši pirmās nepieciešamības preces (piemēram, pārtiku, higiēnas preces, medikamentus), tikpat (4%) - ka ir piedalījušies piketā (-os), kā arī izkāruši Ukrainas karogu (4%).
Savukārt 1% iedzīvotāju ir norādījuši, ka ir jau snieguši pajumti/ dzīvesvietu kara bēgļiem, tikpat (1%) - ka ir snieguši morālu atbalstu Ukrainā dzīvojošajiem/ ukraiņiem; sazinājušies ar radiem Ukrainā, snieguši viņiem informāciju, piedāvājuši atbalstu, palīdzību; 1% iedzīvotāju ir norādījuši, ka savās domās ir bijuši ar Ukrainu vai ir lūgušies par Ukrainu un ukraiņiem; 1% iedzīvotāju - ka ir pieteikušies sniegt atbalstu ieceļojušajiem kara bēgļiem Latvijā.
Nedaudz vairāk nekā puse (53%) Latvijas iedzīvotāju ir norādījuši, ka vēl plāno sniegt palīdzību vai atbalstu Ukrainai, bet 29% aptaujāto ir norādījuši, ka to neplāno sniegt. Teju piektā daļa (18%) iedzīvotāju nav norādījuši, vai plāno vai neplāno sniegt palīdzību vai atbalstu Ukrainai.
Iedzīvotāji lūgti norādīt, kāda veida palīdzību vai atbalstu iedzīvotāji plāno sniegt Ukrainai, nedaudz vairāk nekā ceturtā daļa (27%) Latvijas iedzīvotāju ir norādījuši, ka plāno ziedot naudu, savukārt piektā daļa (20%) iedzīvotāju ir norādījuši, ka plāno paust atbalstošu attieksmi Ukrainai sociālajos tīklos.
14% iedzīvotāju plāno ziedot pirmās nepieciešamības preces (piemēram, pārtiku, higiēnas preces, medikamentus); 12% iedzīvotāju plāno parakstīties portālā “Manabalss.lv” par ES oficiālās vai potenciālās kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai; teju desmitā daļa (9%) iedzīvotāju plāno piedalīties atbalsta pasākumos (piemēram, atbalsta koncertā); 6% iedzīvotāju plāno sniegt pajumti/ dzīvesvietu kara bēgļiem; tikpat (6%) - plāno piedalīties piketā (-os); 3% iedzīvotāju plāno izkārt Ukrainas karogu; 2% plāno palīdzēt ar transportu (piemēram, atgādāt bēgļus no pierobežas, nogādāt pirmās nepieciešamības preces uz pierobežu), vēl 2% plāno piedāvāt cita veida palīdzību/ atbalstu Ukrainai.