Pabriks par Krievijas paziņojumiem: Latvijas iedzīvotājiem nav jāsatraucas

 
©f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Latvijas sabiedrībai patlaban nav jāsatraucas par Krievijas publiskiem paziņojumiem par militāro spēku pastiprināšanu pie savas rietumu robežas, pastāstīja Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Krievijas rokās ir izvēle - vai nu turpināt stāvokļa eskalāciju, vai paskatīties uz sevi kritiski un sākt beidzot sadarboties ar pasauli, nevis vienkārši nodarboties ar draudēšanu un blefošanu, skaidroja ministrs.

"Šādi paziņojumi kopumā mums nav ne pārsteigums, ne uztrauc, jo tie ir bijuši regulāri. Mums par to patlaban nav jāsatraucas," uzsvēra ministrs.

Turklāt pašreizējā situācijā šāda spēku pastiprināšana būtu nedaudz apgrūtinoša, jo Krievijas armija ir aizņemta Ukrainā, "kur viņiem nemaz tik jauki neiet."

Komentējot izskanējušo Ukrainas puses informāciju par Krievijas mēģinājumiem ievilkt Baltkrievijas bruņotos spēkus karā ar Ukrainu, ministrs vērsa uzmanību, ka

kopumā jau Baltkrievija šajā karā piedalās, tikai nevis ar saviem spēkiem, "bet no savas teritorijas."

"Ja krievi gribēs ievilkt baltkrievus karā, tad viņi vienkārši pateiks: ejiet karot, jo tur jau nekādu argumentāciju krieviem nevajag," uzsvēra Pabriks.

Komentējot situāciju ar rietumvalstu karalidmašīnu iespējamām piegādēm Ukrainai, ministrs norādīja, ka šajā jautājumā viņam nav precīzas informācijas, taču viņš uzskata, ka ukraiņiem lidaparāti ir jādod, ja paši ukraiņi spēj ar šīm lidmašīnām darboties.

"Rietumvalstis ekipējumu Ukrainai piegādā jebkurā gadījumā, un es neredzu lielu atšķirību, vai tas ir pretgaisa aizsardzības ierocis "Stinger", prettanku ierocis vai lidmašīna. Ja Krievijas prezidents Vladimirs Putins gribēs pateikt, ka viņu kāds provocē, tad jebkurā mirklī to var pateikt," norādīja Pabriks.

Jau ziņots, ka Krievija pastiprinās militāros spēkus pie savas rietumu robežas, izvietojot tur modernus ieroču kompleksus un pārvietojot kaujas vienības, piektdien paziņoja Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.

Tāpat ziņots, ka ASV prezidents Džo Baidens personīgi pieņēmis lēmumu neļaut piegādāt Ukrainai iznīcinātājus "MiG-29" no Polijas, jo nevēlas provocēt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, vēsta laikraksts "The Wall Street Journal".