Piektdiena, 22.septembris

redeem Maigurs, Mārica, Māris

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā

Covid-19: arvien pieaug inficēto medicīnas darbinieku skaits

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Pagājušajā nedēļā medicīnas iestādēs pieaudzis prombūtnē esošo un ar Covid-19 inficēto darbinieku skaits, šodien valdībā stāstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

40 stacionārajās ārstniecības iestādēs un to filiālēs šīs nedēļas sākumā prombūtnē Covid-19 dēļ ir 1169 personas, kamēr pirms nedēļas šādu cilvēku skaits bija 893. Savukārt 1032 personas šonedēļ ir inficētas ar Covid-19. Pirms nedēļas ar Covid-19 bija inficējušies 768 medicīnas darbinieki.

Pavļuts piebilda, ka saslimstība ar Covid-19 omikrona paveidu nav tik ilga kā iepriekš, tādēļ darbinieki var atgriezties darbā ātrāk.

Kā vēstīts, vakar intervijā Latvijas Televīzijai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš atzina, ka ar Covid-19 patlaban ir saslimuši ap 200 slimnīcas darbinieki, kas rada lielākas bažas nekā pakāpeniskais Covid-19 pacientu skaita pieaugums.

Patlaban situācija ar darbinieku saslimstību līdzinoties jau 2020.gada decembrim, kad slimi bija 250 darbinieki. Viņš pieļauj domu, ka kādā brīdī darbinieku slimības dēļ kāda no nodaļām var tikt pilnībā izsista no ierindas. Lai tā nenotiktu, jau laikus jādomā par rezerves mediķu piesaisti, atklāja Stradiņa slimnīcas vadītājs.

Arī SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" valdes loceklis Grigorijs Semjonovs pauda bažas par darbinieku saslimšanas ar Covid-19 pieaugumu. Ja janvāra sākumā slimi bijuši vien 14-15 darbinieki, tad tagad sasirguši jau ap 65 darbinieki. Viņš skaidroja, ka darbinieki saslimst nevis slimnīcā, pildot savus darba pienākumus, bet gan mājās, kur infekciju viņiem atnes bērni, jo skolās un bērnudārzos Daugavpilī ir ļoti augsta saslimstība.

Arī Semjonovs uzsvēra, ka slimnīca jau domā par rezerves mediķu komplektēšanu, lai nepaliktu bez medicīnas darbiniekiem, kuri var sniegt palīdzību pacientiem.