Uz eksperimenta laiku atklās jaunu autobusu maršrutu

 
Attēlam ir ilustratīva nozīme ©Aivars Ķesteris/F64

Uz eksperimenta laiku tiks atklāts autobusu maršrutu Valka-Sēļi-Lugaži-Valka, pagarinās eksperimenta laiku reisiem Liepājas pusē, savukārt maršruts Daugavpils-Līvāni vairs netiks nodrošināts, šodien nolēma Sabiedriskā transporta padome.

Autotransporta direkcijā informēja, ka šodien Sabiedriskā transporta padome lēma uz četriem mēnešiem atklāt jaunu maršrutu Valka-Sēļi-Lugaži-Valka, lai Sēļu un Lugažu iedzīvotāji varētu nokļūt Valkā un atpakaļ. Plānots, ka reiss Valkas autoostā darbadienās tiks uzsākts plkst.8.08 un 15.50.

Maršrutā Nr.7958 Rīga-Vaiņode-Priekule tiks pagarināts eksperimentālā reisa termiņš par diviem mēnešiem. Arī turpmāk reiss, kas Rīgā no pirmdienas līdz sestdienai tiek uzsākts plkst.16.45, tiks izpildīts līdz Liepājas autoostai (pirms eksperimenta laika autobuss brauca līdz pieturai "Priekule").

Oktobrī ar to līdz Liepājas autoostai brauca divi pasažieri, novembrī - 15, bet decembrī - 33. Ņemot vērā, ka reisā pasažieru skaits palielinās arī ārkārtējās situācijas laikā, tika pieņemts lēmums par tā pagarināšanu līdz 17.aprīlim.

Eksperimentālo reisu termiņš līdz 17.aprīlim tiks pagarināts arī maršrutā Nr.5350 Liepāja-Priekule-Vaiņode. Reiss sestdienās Liepājas autoostā arī turpmāk tiks uzsākts plkst.7, un autobuss brauks maršrutā Liepāja-Vaiņode-Internātskola-Liepāja. Oktobrī šai reisā brauca 47 pasažieri, no kuriem pieturā "Internātskola" izkāpa 13 pasažieri, novembrī - 104 pasažieri, no kuriem pieturā "Internātskola" izkāpa 13, bet decembrī brauca 88 pasažieri, no kuriem pieturā "Internātskola" izkāpa septiņi pasažieri. Svētdienās reiss tiks izpildīts kā ierasts: autobuss no Liepājas autoostas izbrauks plkst.70 un no pieturas "Vaiņode" - plkst.8.15.

Ņemot vērā, ka maršrutā Nr.7014 Daugavpils-Līvāni, kas tika atklāts uz eksperimenta laiku - četriem mēnešiem, reisā brauca vidēji no nulles līdz trim pasažieriem, tas netiks iekļauts kopējā maršrutu tīklā. Sākotnēji tas tika atklāts, lai pasažieri varētu nokļūt Serguntā un Līvānos (un otrādi) pēc plkst.18.

Autotransporta direkcijā norāda, ka detalizētāka informācija par gaidāmajām izmaiņām tiks publicēta tad, kad tuvosies to spēkā stāšanās termiņš.