Slimnīcu skaita samazināšana pašlaik nav darba kārtībā, atzīst Skride

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Slimnīcu skaita samazināšana pašlaik nav darba kārtībā, komentējot jaunos slimnīcu līmeņošanas plānus, Latvijas Radio sacīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP).

Kā liecina Veselības ministrijas (VM) ziņojums, nolūkā padarīt esošo ārstniecības iestāžu tīklu efektīvāku atkal tiek plānots viest izmaiņas esošajā slimnīcu līmeņu sistēmā.

Ziņojumā, kurā analizēta esošā situācija, izteikti dažādi priekšlikumi, tostarp, piemēram, atteikties no otrā līmeņa slimnīcām, sadalot tās trešajā un pirmajā līmenī atbilstoši nodrošināmo veselības aprūpes pakalpojumu apjomam un stratēģiskajai nepieciešamībai.

Pēc Skrides vārdiem, VM galvenais mērķis tuvākajā nākotnē būšot primārās veselības aprūpes - ģimenes ārstu - stiprināšana.

Runājot par Covid-19 izplatību valstī, Skride uzsvēra, ka VM par jaunu ierobežojumu rosināšanu domās tad, ja ļoti strauji pieaugs Covid-19 pacientu skaits slimnīcās, bet pašlaik šis jautājums neesot darbakārtībā.

"Divus, trīs mēnešus tas omikrons vēl būs," piebilda politiķis.

Skride piekrita, ka salīdzinājumā ar citām Rietumeiropas valstīm Latvijas veselības budžets ir par mazu, bet pēdējos trīs līdz četros gados Latvijā medicīnas darbinieku algas tikušas dubultotas.

Latvijā

Iepirkšanās internetā ir veids, kā ātri un ērti iegādāties sev nepieciešamās preces un pakalpojumus, turklāt vasarā vajadzība pēc dažādām precēm mājai, dārzam un kādam plānotam atvaļinājumam ir īpaši aktuāla. Taču, neievērojot piesardzību, tas arī ir veids, kā var iekļūt krāpnieku nagos. Luminor bankas krāpšanas novēršanas eksperte Marija Celma dalās ar ieteikumiem, kā iepirkties internetā droši un apdomīgi, lai nekļūtu par krāpnieku upuri.

Svarīgākais