Siksnis: Sabiedrisko mediju apvienošana īstermiņā līdzekļu ekonomiju neradīs

 
©f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) apvienošana īstermiņā līdzekļu ekonomiju neradīs, intervijā atzina Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) priekšsēdētājs Jānis Siksnis.

Domājot par sabiedrisko mediju apvienošu, galvenais mērķis ir nezaudēt satura daudzveidību. Sikšņa ieskatā, veidojot vienu uzņēmumu, kas nozīmētu arī tikai vienu valdi, svarīgi saglabāt iekšēji neatkarīgas un patstāvīgas redakcijas.

"Patlaban tā ir liela vērtība, ka radio dzirdam vienu redakcionālo uzstādījumu, bet vakarā "Panorāmā" - citu," uzskata Siksnis.

SEPLP līdz šim darbu pie jautājumiem, kas saistīti ar LTV un LR apvienošanu, sadalījusi trīs darba grupās. Viena grupa strādā pie pārvaldības jautājumiem, lai secinātu, kādas rīcības juridiski nepieciešamas, kādam jābūt jaunās valdes atbildību lokam.

Otrā grupa strādā pie satura attīstības, jo ir svarīgi saprast, ko iegūst sabiedrība, apvienojot divus medijus. Sikšņa ieskatā, svarīgi panākt, ka satura paliek vairāk, lai tas būtu daudzveidīgāks un uzrunātu plašāku mērķauditoriju loku, tostarp jauniešus, mazākumtautības. Jāskatās arī uz jauniem digitāliem formātiem.

Trešā darba grupa strādā ar infrastruktūras jautājumiem, domājot, kā būtu jāizskatās mājai, kur strādās jaunais apvienotais medijs.

Jautāts, vai abu redakciju saglabāšana nozīmē, ka apvienošanās rezultātā no amata vienībām tiktu ieekonomēts tikai uz valdes rēķina, Siksnis pauda, ka, ja tiks lemts par kopējā budžeta palielināšanu, tad loģiski būtu paredzēt, ka apvienotais medijs ražos vairāk satura, kam vajadzīgs vismaz tikpat liels, ja ne pat lielāks darbinieku skaits.

"Patlaban Latvijas sabiedriskie mediji ir vieni no visvājāk finansētajiem Eiropā, tādēļ tie nepietiekami izpilda savas funkcijas. Ietaupījums būtu uz pārvaldības funkcijām, bet satura daudzveidību nedrīkst samazināt, tāpēc neredzu, ka kādu žurnālistu varētu atlaist apvienošanas dēļ," sacīja SEPLP priekšsēdis, piebilstot, ka vienkāršā veidā LTV un LR apvienošana līdzekļu ietaupījumu neradīs.

SEPLP gan uzskata, ka nākotnē tas ļautu daudz efektīvāk un taupīgāk attīstīt jaunus formātus un jaunu saturu. Apvienošana netiks veikta, lai patlaban kaut ko ietaupītu, bet gan lai efektīvāk darbotos nākotnē.