Piektdien pret Covid-19 revakcinēti vairāk nekā 8000 cilvēku

 
©f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Piektdien pret Covid-19 Latvijā revakcinēti vismaz 8312 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Kopumā šajā nedēļā vidēji revakcinēti 8610 cilvēki dienā, kas ir mazāk nekā pagājušajā nedēļā, kad vidēji darba dienās revakcinēti tika 9783 cilvēki dienā.

Piektdien kopumā potes pret Covid-19 saņēmušas vismaz 9813 personas, tostarp pirmo poti - 775 cilvēki, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 726 cilvēki, tostarp 173 cilvēki sapotēti ar "Johnson&Johnson" vakcīnu, kuras gadījumā vakcinācijas sertifikātu izsniedz jau pēc vienas devas iepotēšanas. Visi minētie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi. Vakcināciju vakar veikušas 311 iestādes, bet visvairāk sapotēja "Veselības centru apvienība".

Vakcinācijas tempu joprojām uztur revakcinācija, kas šonedēļ veido 81% no vakcinācijas kopējā apjoma, kamēr pirmās potes - tikai 8%.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 1,043 miljoni cilvēku. No tiem otro devu saņēmuši ap 993 000 iedzīvotāju, bet vēl ap 284 000 cilvēku ir saņēmuši "Johnson&Johnson" potes, kam atbilstoši valstī spēkā esošajam regulējumam nepieciešama tikai viena deva, līdz ar to vakcinācijas procesu pabeigušo kopskaits sasniedzis 1,277 miljonus iedzīvotāju.

Latvijā ir pieejamas četras lietošanai Eiropas Savienībā apstiprinātās vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson", taču "AstraZeneca" vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto, un arī "Johnson&Johnson" vakcīnu izmantošana arvien samazinās, jo eksperti atzīmējuši tās salīdzinoši mazāko efektivitāti. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās 2021.gada marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no piecu gadu vecuma.