Aptauja: Aptuveni trešdaļa pilsētnieku būtu gatavi pārcelties uz dzīvi laukos

© Kaspars Krafts / F64

Aptuveni trešdaļa pilsētnieku būtu gatavi pārcelties uz dzīvi laukos, lai dzīvotu zaļākā vidē un tuvāk dabai, noskaidrots "Luminor" bankas aptaujā.

Tomēr vairāk nekā pusei ir svarīgi, lai īpašumā būtu visas nepieciešamās ērtības, un īpaši nozīmīgi tas ir pilngadību sasniegušiem jauniešiem, no kuriem 80% norāda šādu apstākli kā būtisku, lai pieņemtu lēmumu par dzīvi laukos.

"Luminor" dati liecina, ka apmēram 20% no visiem mājokļu kredītiem tiek izsniegti tieši īpašumu iegādei ārpus Rīgas un Pierīgas.

Šo jautājumu plašākai skaidrošanai "Luminor" nākamnedēļ rīkos tiešsaistes diskusiju "Prom no pilsētas: trešdaļa pilsētnieku būtu gatavi pārcelties uz dzīvi laukos". Diskusija notiks ceturtdien, 20.janvārī, plkst.10.30. Tiešraidei sekot līdzi varēs "Facebook" "Luminor_Latvija" profilā.

Pasākumā tiks diskutēts par to, cik daudz Latvijas iedzīvotāju sapņo par mājokļa iegādi ārpus pilsētas un kā šo sapni īstenot, kāds ir iedzīvotāju sapņu mājoklis Latvijas reģionos un laukos un kas jāņem vērā, plānojot mājokļa iegādi Latvijas reģionos.

Tāpat tiks runāts, vai reģionos ir pielāgota infrastruktūra, lai tur pārvāktos uz dzīvi, vai latvietis pēc dabas ir lauku iedzīvotājs, kādas ir prognozes lielāko pilsētas iedzīvotāju migrācijai uz reģioniem nākotnē un kāda ir Latvijas iedzīvotāju attieksme pret dzīvi laukos un vai tā atšķiras no Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju uzskatiem.

Pasākuma laikā tiks prezentēti arī "Luminor" bankas Baltijas iedzīvotāju aptaujas rezultāti par iedzīvotāju vēlmi pārcelties no lielākajām pilsētām uz dzīvi reģionos.

Tiešraides diskusijā piedalīsies "Luminor" mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce, sociālantropoloģe, pētniece Kristīne Rolle un bloga "Seek the Simple" līdzautors Andis Arnicāns ar pieredzes stāstu par pārvākšanos prom no pilsētas.

"Luminor" bankas aptauja veikta 2022.gada janvārī sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat Latvia", katrā no Baltijas valstīm aptaujājot vairāk nekā 700 respondentu vecumā no 18 līdz 74 gadiem.