OCTA lietotnē autovadītājus informēs par polise derīguma beigšanos pirms termiņa

© F64

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) mobilajā lietotnē LTAB OCTA ieviesis jaunu funkciju – informācijas nosūtīšanu autoīpašniekiem gadījumā, ja OCTA polise zaudē spēku vēl pirms tās beigu termiņa.

“Pēdējā laikā esam novērojuši, ka palielinās tādu gadījumu skaits, kad autoīpašnieki nezina, ka to OCTA polise ir zaudējusi spēku vēl pirms tās beigu termiņa. Lai ari vairums zina, ka OCTA polise vairs nav spēkā esoša, ja mainās transportlīdzekļa īpašnieks, tomēr ir arī citi likumā noteiktie gadījumi, kad polise zaudē spēku,” informē LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Lai maksimāli samazinātu situācijas, kad autoīpašnieki nezina, ka to OCTA polise vēl pirms beigu termiņa zaudējusi spēku, LTAB izstrādājis papildus funkciju LTAB OCTA mobilajā lietotnē, kas informē lietotājus, ja noticis šāds gadījums. “Pēc mūsu aprēķiniem, LTAB OCTA mobilo lietotni lejuplādējuši aptuveni 100 tūkstoši autovadītāju. Turpinām aktīvi strādāt, lai pilnveidotu lietotni ar ērtu funkcionalitāti un autovadītājiem noderīgu informāciju, kā arī, lai pieaugtu tās izmantotāju skaits,” skaidro J.Abāšins.

LTAB izstrādāja un ieviesa lietotni LTAB OCTA 2017.gadā. Tajā ikviens transportlīdzekļa īpašnieks var iegūt informāciju par saviem transportlīdzekļiem, Bonus Malus klasēm, apdrošināšanas vēsturi un citām svarīgām lietām. Kopš 2019.gada lietotnē pēc ceļu satiksmes negadījuma (turpmāk - CSNg) var elektroniski aizpildīt saskaņoto paziņojumu, un, pateicoties lietotāja autorizācijas iespējām, šāds elektroniski aizpildīts saskaņotais paziņojums, ir līdzvērtīgs dokuments tā drukātajai versijai.

LTAB statistika liecina, ka šī gada 11 mēnešos apdrošinātājiem pieteikti 20340 CSNg, kas fiksēti ar saskaņoto paziņojumu. No tiem gandrīz desmitā daļa fiksēti elektroniski ar mobilo saskaņoto paziņojumu LTAB OCTA mobilajā lietotnē. “Kopš mobilā saskaņotā paziņojuma funkcijas ieviešanas, tā lietotāju skaits pakāpeniski pieaug. Tā šī gada 11 mēnešos 9,37% no visiem CSNg, kas fiksēti ar saskaņoto paziņojumu, tika aizpildīti elektroniski. Turklāt, pēdējos četros mēnešos elektronisko aizpildīto saskaņoto paziņojumu īpatsvars ir jau 11,48%,” stāsta J.Abāšins.

Svarīgākais