Par ko svētku laikā brīdina policija?

© Vladislavs Proškins/F64

Lai arī šogad vērojams zādzību no mājokļiem skaita samazinājums, policija aicina iedzīvotājus svētku laikā parūpēties par savu mitekļu drošību, informēja Valsts policija.

Šogad 11 mēnešos kopumā veiktas 1664 zādzības no mājokļiem, savukārt pērn tādā pašā periodā - 2341 zādzība no mājokļiem.

Policija aicina iedzīvotājus ņemt vērā drošības padomus, lai pasargātu sevi un savus īpašumus, proti, vienmēr aizslēgt mājas durvis un logus, jo tieši viens no izplatītākajiem veidiem kā zagļi iekļūst mājokļos, ir atspiežot loga rūti.

Tāpat policija iesaka ierīkot signalizāciju. Tendence liecina, ka zādzības tiek izdarītas arī brīžos, kad saimnieki ir pārradušies mājās un atslēguši drošības sistēmu. Zagļi var iekļūt pirmajā stāvā, piemēram, uzlaužot durvis, kamēr ģimene uzturas otrajā stāvā, vai arī otrādi - kamēr saimnieki atrodas pirmajā stāvā, iekļūt otrajā stāvā, atspiežot logus.

Zagļi parasti zog vērtīgas un viegli aiznesamas lietas, piemēram, dārglietas, elektroniku, naudu. Ja mājās ir šādas vērtīgas lietas, tad policija iesaka tās glabāt kvalitatīvā seifā, kas piestiprināts pie nesošās sienas vai grīdas. Ja nav seifa, tad vērtīgās lietas ieteicams glabāt tālāk no zagļu acīm.

Ja ir uzticami kaimiņi, tad var palūgt, lai viņi pieskata mājokli prombūtnē, jo nereti no kaimiņu mājas var labāk redzēt, kas notiek pagalmā. Tāpat atbalsts mājokļa drošībā var būt sargsuns, pie mājas izvietoti kustības sensori un mājas pirmo stāvu logu aplīmēšana ar drošības plēvi.

Gadījumos, ja tiek pamanītas aizdomīgas automašīnas un personas, kuras novēro īpašumus, jāmēģina piefiksēt detaļas, piemēram, automašīnas marka, automašīnas valsts numurzīme, pulksteņa laiks, cik personas atrodas automašīnā, jo tieši pēc iespējas precīzāka informācija var palīdzēt policijai aizturēt iespējamos ļaundarus.

Šādos gadījumos jāzvana policijai pa tālruni 110.

Latvijā

Jau otro gadu traģiskie stāsti par jaunu cilvēku pašnāvībām, kuri, šķiet, varētu dzīvot, priecāties, audzināt bērnus, liek sabiedrībai pievērst nopietnu uzmanību depresijai. Katru gadu pašnāvības izdara vairāk nekā 700 000 cilvēku, un pašnāvības ir ceturtais biežākais nāves iemesls 15-29 gadus vecu jauniešu vidū. Slikta situācija ir arī jaunu sieviešu vidū, atbilstoši dažādiem rādītājiem, no pēcdzemdību depresijas, kura var novest pie slepkavības vai pašnāvības, cieš no 6,5% līdz 20% sieviešu. Kādiem simptomiem ir jāpievērš uzmanību un kā palīdzēt?

Svarīgākais