Vairākas sievietes apgalvo: ārsta kabinetā piedzīvota seksuāla vardarbība

© Pixabay

Ģenerālprokurors Juris Stukāns rosinās veikt pārbaudi par medijos izskanējušo informāciju, ka ārsts pirms vairākiem gadiem, iespējams, seksuāli izmantojis savas pacientes.

Reaģējot uz plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju, Stukāns pieprasījis visus lietas materiālus, lai veiktu pārbaudi un lemtu par tālāko rīcību, aģentūrai LETA apliecināja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Latvijas Radio pagājušajā nedēļā publiskoja podkāstu, kas veidots sadarbībā ar Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centru "Re:Baltica". Žurnālistiem vairākas sievietes apgalvojušas, ka kāds imunologs veicis savai specialitātei neatbilstošas, vairāk ginekoloģiskas manipulācijas, kā arī tādas, kuras neveic pat ginekologa kabinetā.

Cietušās vērsušās policijā un citās uzraugošajās iestādēs, jo uzskatījušas, ka piedzīvotais bijusi seksuāla vardarbība.

Pie policijas un veselības inspekcijas vērsās vairākas sievietes, taču policija krimināllietu izbeidza un arī prokuratūra noraidījusi cietušo sūdzības par šo imunologu. Tiesībsargājošajās iestādes sākotnēji četras sievietes atzina par cietušajām, bet divas - par lieciniecēm.

Latvijā

Ar mērķi zīmoliem strādāt efektīvāk mārketinga stratēģiju izstrādē, mediju un pētījumu aģentūra “Dentsu Latvia” radījusi mākslīgā intelekta rīku COPO (Consumer in Your Pocket). Tas ir pirmais šāda līmeņa mākslīgā intelekta (MI) risinājums Baltijā, kas apvieno patērētāju, konkurentu izpēti, radošo materiālu un mediju kampaņu analīzi reālos datos vienotā sistēmā.