Gobzems pirmdien īslaicīgi aizturēts arī Liepājā

 
©f64.lv, Romāns Kokšarovs

Saeimas deputāts Aldis Gobzems (LuK) pirmdien vēlu vakarā īslaicīgi aizturēts arī Liepājā, kur notikusi kārtējā deputāta oficiāli nesaskaņotā protesta akcija.

Kā liecina virkne video sociālo tīklu platformās, Liepājas centrā pulcējoties dažiem desmitiem cilvēku, Gobzems kārtējo reizi vienas dienas laikā nepakļāvās policijas prasībām pārtraukt nesaskaņota pasākuma norisi. Rezultātā policija politiķi aizturējusi.

Sociālo tīklu platformās ievietotajos video redzams, ka atsevišķi cilvēki Gobzema aizturēšanas brīdī uzvedušies agresīvi un arī uzbrukuši policijas pārstāvjiem.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa apliecināja, ka Gobzems Liepājā tika aizturēts, taču informāciju par kopējo administratīvo procesu skaitu gan pret organizatoru, gan pasākumu dalībniekiem policija sola sniegt vēlāk. Jau ziņojām, ka līdz atbraukšanai Liepājā policija pret Gobzemu bija sākusi deviņus administratīvā pārkāpuma procesus.

Gobzems šodien ieradies tikties ar atbalstītājiem Kuldīgā. Vēl viņš šodien reklamējis tikšanos ar atbalstītājiem sabiedriskās vietās Saldū, Dobelē un Jelgavā.

Ņemot vērā minēto, Gobzems pirmdien kopumā aizturēts trīs reizes, taču policijas redzeslokā kopumā nonāca četras viņa rīkotās un reklamētās akcijas dažādās Latvijas pilsētās - Tukumā, Talsos, Ventspilī un Liepājā. Policijas iecirknī Gobzems netika nogādāts tikai Talsos.

Pēc īslaicīgām aizturēšanām Gobzems sociālajos medijos lepojies ar notikušo, solot, ka šādi turpinās rīkoties arī turpmāk. Pretēji likumsargu skaidrojumiem, parlamentārietis apgalvo, ka viņa aizturēšana esot pretlikumīga un Saeimas deputāta brīvības nedrīkstot ierobežot.

Policija aicina iedzīvotājus nepulcēties nesankcionētās sapulcēs un ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības, pretējā gadījumā arī pasākumu dalībniekiem būs jāatbild likuma priekšā.