Mārtiņam Rītiņam jātaisnojas policijai par grāmatas atvēršanas svētkiem

© Dmitrijs Suļžics/F64

Valsts policija uzsākusi pārbaudi par Mārtiņa Rītiņa grāmatas atklāšanas pasākumu, lai noskaidrotu, vai tajā nav pārkāpti pulcēšanās noteikumi, vēsta LTV raidījums "Panorāma".

Fotogrāfijās no pasākuma redzams, ka tajā pulcējušies vairāki desmiti cilvēku, tajā skaitā plašākai sabiedrībai zināmas personas, savukārt maskas lieto tikai apkalpojošais personāls, vēstīja Latvijas Televīzija.

Fotogrāfijās no pasākuma redzams, ka Rītiņa grāmatas atklāšanas pasākumu apmeklēja vairāki desmiti cilvēku, tajā skaitā populāri aktieri, bijušās vai esošās valsts amatpersonas. Visi klātesošie bijuši vakcinēti vai Covid-19 pārslimojuši, taču ārkārtējās situācijas rīkojums nosaka, ka šobrīd tik un tā publiskajos pasākumos jāvalkā maskas.

Iespējamus pārkāpumus pieļāva citi viesi - Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis un bijusī "RB Rail" vadītāja Baiba Rubesa, kura ir partijas biedre veselības ministram Danielam Pavļutam ("Attīstībai/Par!").

Teikmanis to komentēja šādi: "Rīkotāji varbūt bija domājuši, ka "zaļajā režīmā" visi pulcējas bez kaut kādiem papildu ierobežojumiem, bet, jā, varētu būt, ka tur ir arī pārkāpumi, ja visiem, arī vakcinētajiem, bija nepieciešamas maskas."

Savukārt Rubesa teica: "Ja tas tā ir, tad es nebūšu ievērojusi [noteikumus]. Par to es atvainojos. [..] Ir kā ir. Fotogrāfijās jau viss redzams."

Vienā fotogrāfijā redzams arī Stradiņa slimnīcas Covid-19 nodaļas virsārsts Kārlis Rācenis. Viņš stāstīja, ka pirms pasākuma bija ieradies uz privātām pusdienām sešu cilvēku sastāvā, taču kad sākusies grāmatas atklāšana, devies prom.

Vaicāts, vai savā rīcībā nesaskata pārkāpumus, Rācenis teica: "Tas ir viens no aspektiem, kāpēc es devos prom. Es jutos neērti, ka tur netiek vilktas maskas un respiratori. Tāpēc es arī devos prom, jo tur arī tā telpa nebija šausmīgi liela."

Savukārt pats Rītiņš uzskata, ka neko nav pārkāpis.

Viņš stāstīja, ka grāmatas atklāšana bijis privāts, nevis publisks pasākums. Uz norādi, ka tādā gadījumā noteikumi pieļauj ne vairāk kā desmit cilvēku pulcēšanos, Rītiņš atbildēja, ka restorāna apmeklētāju skaits drīkst būt 34.

Vaicāts, vai tātad tie bija restorāna apmeklētāji, Rītiņš norādīja: "Vienā ziņā, jā. Tas bija privāts pasākums, tie bija restorāna apmeklētāji. Mēs ēdienu viņiem devām un dzēra vīnu. [..] Es visiem stāstīju, lai tur savu distanci. Es visiem stāstīju."

Rītiņš arī uzskata, ka telpas bijušas pietiekami plašas, lai 34 cilvēkiem tajās būtu droši. Vai pārkāpumi bijuši, sola noskaidrot Valsts policija, kas uzsākusi pārbaudi.

Svarīgākais