Pagājušajā nedēļā inficēšanās ar Covid-19 vakcinēto vidū izplatījusies straujāk nekā starp nevakcinētajiem

 
©f64.lv, Rūta Kalmuka

Pagājušajā nedēļā inficēšanās ar Covid-19 vakcinēto iedzīvotāju vidū izplatījusies straujāk nekā starp nevakcinētajiem, kas skaidrojams ar atšķirīgo ierobežojumu apjomu iedzīvotājiem, otrdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

SPKC jau iepriekš prognozēja, ka Covid-19 arvien biežāk konstatēs vakcinēto cilvēku vidū, jo vakcinēto īpatsvars sabiedrībā kļūst būtiski lielāks par nevakcinēto īpatsvaru. Tāpat mediķi ir skaidrojuši, ka vakcinēšanās galvenais uzdevums ir pasargāt no smagām saslimšanām ar Covid-19 un novērst nāves gadījumus, nevis novērst jebkādu inficēšanos.

Salīdzinot saslimstību starp vakcinētajiem un nevakcinētajiem iedzīvotājiem, pagājušajā nedēļā nevakcinēto vidū pieaugums bija par 9,7%, savukārt vakcinēto vidū saslimstība pieauga intensīvāk - par 13,4%, deputātiem stāstīja Perevoščikovs.

Kopumā no pagājušajā nedēļā inficētajiem 3762 cilvēki nebija vakcinēti pret Covid-19 vai vakcinācijas kursu vēl nebija pabeiguši, kas kopumā ir 59,7% no visiem aizvadītajā nedēļā saslimušajiem, savukārt 2535 cilvēki bija vakcinēti, kas ir 40,3% no visiem aizvadītajā nedēļā saslimušajiem.

"Tas varētu būt skaidrojams ar to, ka nevakcinētiem cilvēkiem ir vairāk ierobežojumu, nekā vakcinētajiem. Ja ierobežojumi ir vairāk, tad slimība var izplatīties mazāk," skaidroja Perevoščikovs.

Eksperts vienlaikus uzsvēra, ka vakcinēšanās dod ļoti labu pozitīvo efektu. Rēķinot uz 10 000 cilvēku, nevakcinētajiem inficēšanās risks joprojām bijis divas reizes lielāks nekā vakcinētiem cilvēkiem. "Runājot par smagiem gadījumiem, šī atšķirība ir vēl lielāka - nevakcinētiem cilvēkiem bija 3,7 reizes lielāks risks nonākt slimnīcās, bet mirstības rādītājos vakcinācijas aizsargefekts bija vēl lielāks," norādīja eksperts.