Tiesībsargs aicina mazināt nevienlīdzīgo attieksmi starp personām ar bēgļa un alternatīvo statusu

© f64.lv, Oksana Džadana

Valsts sociālo pabalstu likumā ir trūkumi, kas rada nevienlīdzīgu attieksmi starp personām, kam Latvijā piešķirts bēgļa statuss, un tām, kam Latvijā piešķirts alternatīvais statuss, šādu nostāju atzinumā paudis tiesībsargs Juris Jansons.

Kā uzsver Tiesībsarga birojs, Jansons aprīlī bija vērsies pie Saeimas ar aicinājumu izvērtēt viņa priekšlikumus grozīt likumu. Pašlaik likumā noteikts, ka personām, kuras nav Latvijā nav saņēmušas termiņuzturēšanās atļauju, nav tiesību saņemt valsts sociālos pabalstus, kas var raisīt diskusijas par nevienlīdzību sabiedrībā.

Tiesībsargs aicina likumu papildināt, nosakot, ka pabalstus ir tiesīgas saņemt arī personas, kuras uzturas Latvijā un kurām piešķirts alternatīvais statuss, kā arī šo personu ģimenes locekļiem, kuri uzturas Latvijā.

Saeima bija aicināta izvērtēt tiesībsarga konstatētos trūkumus un izvirzīto priekšlikumu līdz šī gada 1.septembrim. Līdz šim nekādu informāciju no parlamenta tiesībsargs neesot saņēmis, tāpēc viņš lūdzis Saeimu informēt par jautājuma virzību līdz šodienai.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais