Kā VID izdevies nodokļu maksātājus mudināt papildus deklarēt nodokļus 1,6 miljonu eiro apmērā?

© Lauris Aizupietis/F64

Deviņos mēnešos nodokļu kontroles pasākumu laikā, turpinot informēt nodokļu maksātājus par konstatētajiem pārkāpumiem vai neatbilstībām principa "Konsultē vispirms" ietvaros, nodokļu maksātāji paši papildus deklarēja nodokļus 1,6 miljonu eiro apmērā, liecina informācija Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā.

Principa "Konsultē vispirms" ietvaros nodokļu kontroles pasākumu laikā, konstatējot pārkāpumus, pārbaužu veicēji informē nodokļu maksātājus par konstatētajiem pārkāpumiem vai neatbilstībām, vienlaikus sniedzot ieteikumus un aicinot nodokļu maksātāju novērst pārkāpumu vai neatbilstību.

Princips "Konsultē vispirms" nodokļu kontroles pasākumos 2021.gada deviņos mēnešos piemērots 120 gadījumos, tostarp 64 gadījumos sniedzot konsultācijas par normatīvo aktu piemērošanu, 39 gadījumos aicinot labot deklarācijas par periodiem, kuri netiek auditēti un 17 gadījumos veicot pārrunas ar uzņēmumu amatpersonām par darbinieku algas palielināšanu.

Jau ziņots, ka nodokļu kontroles pasākumos iemaksai budžetā 2021.gada deviņos mēnešos papildus aprēķināti 63,6 miljoni eiro, tostarp 60,86 miljoni eiro iemaksai budžetā aprēķināti nodokļu auditos, 2,66 miljoni eiro - datu atbilstības pārbaudēs, bet 46 100 eiro - VID pieņemtajos lēmumos par nodokļu apmēra precizēšanu.

Tāpat deviņām fiziskajām personām nav atzīti viņu deklarētie skaidras naudas uzkrājumi 0,7 miljonu eiro apmērā.

Veicot nodokļu aprēķinus pēc kriminālprocesa virzītāja pieprasījuma, 2021.gada deviņos mēnešos noteikta budžetam nodarīto zaudējumu summa 16,8 miljonu eiro apmērā.

Par konstatētajiem pārkāpumiem nodokļu kontroles pasākumu laikā pieņemti 134 lēmumi par naudas soda uzlikšanu 117 000 eiro apmērā.

Nodokļu kontroles pasākumu rezultātā 16 valdes locekļiem par konstatētajiem pārkāpumiem piemērots papildsods - tiesību atņemšana ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās.

Deviņos mēnešos VID Nodokļu nodokļu nomaksas veicināšanas pārvalde kopumā veikusi 1050 nodokļu kontroles pasākumu - nodokļu auditus, nodokļu aprēķinus, tematiskās pārbaudes, datu atbilstības pārbaudes, apsekošanas, novērošanas, kā arī pieņemti lēmumi par nodokļu apmēra precizēšanu un saimnieciskās darbības apturēšanu.

Latvijā

Kādēļ valsts pārvaldē nav vēlams attālinātais darbs; kā Valsts kancelejas direktors plāno organizēt kandidātu atlasi augstajiem amatiem; vai garā, sarežģītā kandidātu atlases procedūra nav piesegs, lai izvairītos no atbildības; par nejēdzīgo aizraušanos ar dokumentu slepenošanu un valsts pārvaldes spēju un nespēju komunicēt ar sabiedrību – intervijas turpinājums ar Valsts kancelejas direktoru Raivi Kronbergu.

Svarīgākais