Epidemiologs Trojanskis saņem pirmo Dr.Paula Aldiņa piemiņas stipendiju infektoloģijā

© Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma "1 pret 1"

Pirmo Dr. Paula Aldiņa piemiņas stipendiju akadēmiskās vienības "Austrums" vecbiedru komiteja nolēmusi piešķirt epidemiologam, Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas Vakcinācijas procesa koordinācijas speciālistam Ņikitam Trojanskim.

Šī gada sākumā "Austrums" pēc Stradiņa slimnīcas ārsta Paula Aldiņa, kurš 2020.gada 31.decembrī devās mūžībā, ģimenes ierosinājuma nolēma mediķa vārdā nosaukt piemiņas stipendiju infektoloģijā. Godinot Aldiņa piemiņu un izcilo ieguldījumu infektoloģijā, stipendija turpmāk tiks piešķirta reizi gadā par izcilu pētniecisku vai praktisku darbu ar infekcijas slimībām saistītā medicīnas, farmācijas vai sabiedrības veselības jomā.

Lēmums pieņemts pēc stipendijas komisijas ieteikuma, kura vērtēja no pretendentiem saņemtos pieteikumus. Trojanskis stipendiju plānojot izmantot studijām doktorantūrā, lai padziļināti pētītu gripas evolūciju un infekcijas slimību uzraudzību.

"Austrums" un Aldiņa ģimene pateicas visiem, kuru ziedojumi padarīja iespējamu ārsta vārdā nosauktās piemiņas stipendijas izveidi, un izsaka cerību, ka šī stipendija motivēs studentus un rezidentus pievērsties studijām un darbam Aldiņam tik tuvajā un nozīmīgajā infektoloģijas jomā, veicinot tās izaugsmi un attīstību.

Komisijā, kas izvērtēja pieteikumus uz stipendiju, darbojās pieredzējuši nozares profesionāļi, Aldiņa ģimenes locekļi, kā arī "Austruma" pārstāvji.

Aldiņš bija Stradiņa slimnīcas ārsts, Rīgas Stradiņa Universitātes Infektoloģijas katedras lektors, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes ilggadējs docētājs, viens no HIV, imūnsupresēto pacientu un vīrusa hepatīta modernās ārstēšanas pamatlicējiem Latvijā, kā arī "Austrums" vecbiedrs un pirmais jaunietis, kurš tika uzņemts "Austrumā" pēc tā aktīvās darbības atjaunošanas Latvijā 1989.gada septembrī. Aldiņš, kurš kopš pandēmijas pirmsākumiem aktīvi iesaistījās Covid-19 slimnieku ārstēšanā, pats zaudēja cīņu ar šo slimību, dodoties mūžībā 2020.gada 31.decembra vakarā.

Latvijā

Valsts aizsardzības dienesta karavīri Sēlijas militārā poligona dronu mācību un testēšanas poligonā aizvadījuši noslēdzošās bezpilota lidaparātu rotas līmeņa mācības, kurās, izmantojot dažādus bezpilota lidaparātu modeļus, trenēja spēju identificēt un iznīcināt pretinieku, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Svarīgākais