Pārtrauks Covid-19 slimnieku vešanu uz TOC un neizvērsīs papildu gultas Rīgas 1. un 2.slimnīcā

© Dmitrijs Suļžics/F64

Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos un situācijas stabilizēšanos Rīgas reģiona slimnīcās, Valsts operatīvās medicīniskās komisijas (VOMK) sēdē pieņemts lēmums pārtraukt Covid-19 slimnieku hospitalizēšanu Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS), kā arī šobrīd neizvērst visu plānoto gultu skaitu Covid-19 slimnieku ārstēšanai Rīgas 1.slimnīcā un Rīgas 2.slimnīcā.

Kā pavēstīja Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders, epidemioloģiskie dati liecina, ka pēdējo 14 dienu laikā ir samazinājies gan jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits, gan arī hospitalizācijas rādītāji.

Pēdējo septiņu dienu laikā slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu skaits samazinājies par 22,3%. Arī kopējais slimnieku skaits, kuri ārstējas no Covid-19, slimnīcās ir samazinājies līdz 1296, līdz ar to šobrīd ir iespējams pārskatīt gultu izvēršanas plānu Rīgas slimnīcās, pārvirzot resursus specializētajās slimnīcās - TOS un Rīgas 2.slimnīcā - to pamatprofila jeb traumatoloģijas jomas pacientu ārstēšanai.

Tāpat pieņemts lēmums šobrīd neizvērst papildu gultas Covid-19 slimnieku ārstēšanai Rīgas 1.slimnīcā. Vienlaikus tiek noteikts, ka, epidemioloģiskajai situācijai pasliktinoties, slimnīcām 48 stundu laikā jāizvērš līgumā ar Nacionālo veselības dienestu minētais gultu skaits atbilstoši nepieciešamībai.

Tāpat VOMK lēma atcelt līdzšinējo algoritmu pacientu hospitalizācijai, tai skaitā sociālās aprūpes centros esošo Covid-19 pacientu stacionēšanai saistībā ar jaunajām rekomendācijām pacientu veselības stāvokļa izvērtēšanai un ārstēšanai. Līdz ar to pacientu stacionēšana notiks atbilstoši pacienta veselības stāvokļa izvērtējumam un spēkā esošajam hospitalizācijas plānam.

VOMK arī lēma par nepieciešamību organizēt Veselības inspekcijas un jomas ekspertu konsultatīvus izbraucienus uz reģionālajām slimnīcām, lai izvērtētu izstrādāto Covid-19 pacientu kaskadēšanas principu īstenošanu. Šo vizīšu mērķis būtu konstatēt labākos prakses piemērus, ko vēlāk varētu pārņemt arī citos sadarbības tīklos iesaistītās slimnīcas.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais