ES Tiesas tiesnese Ineta Ziemele pretendē uz "Eiropas Gada sievietes 2021" titulu

© Oksana Džadana/ F64

2021.gada Eiropas Gada sievietes balvai no Latvijas nominētā Eiropas Savienības (ES) Tiesas tiesnese, profesore Ineta Ziemele iekļuvusi balvas finālistu sarakstā, informēja Sieviešu sadarbības tīkla valdes priekšsēdētāja Inete Ielīte.

Viņa pavēstīja, ka Ziemele balvai izvirzīta par Latvijas Satversmes tiesas modernizāciju un dialoga veidošanu ar sabiedrību, izcilu izglītojošo darbu cilvēktiesību jomā, sadarbības uzsākšanu starp Eiropas konstitucionālajām tiesām ar ikgadēju konferenci un darba ietekmi pāri Eiropas robežām.

Ielīte uzsvēra, ka nominante patlaban ir vienīgā sieviete Eiropā, kura ir strādājusi visās trijās tiesās, kurām ir būtiska nozīme, veidojot Eiropas kultūras un juridisko telpu - Eiropas Cilvēktiesību tiesā, Satversmes tiesā un ES Tiesā.

"Viņas karjera, mācoties un mācot, veidojot un attīstot institūcijas, ir paraugs aktīvai dzīves pozīcijai un augstam profesionālismam," pauda Sieviešu sadarbības tīkla valdes priekšsēdētāja.

Ziemeli Eiropas Gada sievietes titulam izvirzīja Sieviešu sadarbības tīkls ar Eiropas Kustības Latvijā atbalstu. Abas organizācijas pārstāv konkursa rīkotājus Latvijā.

"Eiropas Gada sievietes balva 2021" tiek pasniegta četrās kategorijās "Sieviete darbībā", "Sieviete pie varas", "Sieviete biznesā" un "Sieviete jauniešu aktīvismā". Balvu pasniedz Starptautiskā Eiropas kustība un Eiropas Sieviešu lobijs, lai godinātu sievietes, kas iedzīvina Eiropas vērtības un aizstāv sieviešu tiesības.

Ziemele ir viena no trim finālistēm Eiropas Gada sievietes titula nominācijā "Sieviete darbībā". Pārējās finālistes šajā nominācijā ir aktīviste Džīna Millere no Lielbritānijas un Dženija Raše no Vācijas, kura ir romu bērnu palīdzības biedrības dibinātāja un valdes priekšsēdētāja.

2020.gadā no Latvijas tika nominēta Ventspils romu mediatore Malda Avramenko. Viņa kļuva par Eiropas Gada sievietes balvas laureāti nominācijā "Sieviete darbībā".

Latvijā

Valsts aizsardzības dienesta karavīri Sēlijas militārā poligona dronu mācību un testēšanas poligonā aizvadījuši noslēdzošās bezpilota lidaparātu rotas līmeņa mācības, kurās, izmantojot dažādus bezpilota lidaparātu modeļus, trenēja spēju identificēt un iznīcināt pretinieku, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Svarīgākais