Pabriks: Lāčplēša diena ir ne vien piemiņai, bet arī svētkiem

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Ir jāapzinās, ka Lāčplēša diena ir domāta ne vien piemiņai, bet arī svētkiem, intervijā Latvijas Televīzijā sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

"Latviešu tautai pierasts bieži sērot. Jā, šodien mēs pieminam kritušos, bet jāatceras, ka šodien mums ir arī jāsvin, jo uzvarējām pretinieku, godinājām valsti. Mēs ne tikai pastāvam, bet arī panākam lietas," uzsvēra Pabriks.

Ministra ieskatā patriotisma līmenis Latvijā ar katru gadu palielinās, jo izauga paaudze, kas nezina okupācijas režīma pazemojumus. "Izaugot jaunai paaudzei un spējot atkal atjaunot vērtības un tradīcijas, uz kā balstās neatkarīga valsts, patriotisms pieaug," akcentēja ministrs.

Kā ziņots, Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919.gada 11.novembrī.

Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9.novembrī un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11.novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki.

Latvijas Neatkarības karš ilga no 1918.gada 18.novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920.gada 11.augustam, kad tika noslēgts Latvijas - Krievijas miera līgums.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.