Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā oktobrī saglabājies nemainīgi augsts

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Latvijā šogad oktobra beigās, tāpat kā mēnesi iepriekš, reģistrētā bezdarba līmenis bija 6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) publiskotā informācija.

2021.gada oktobra beigās NVA bija reģistrēti kopumā 54 042 bezdarbnieki, kas ir par 482 cilvēkiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 54 524 bezdarbnieki.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis oktobra beigās bija Rīgas reģionā - 4,2%, kas ir tik pat, cik mēnesi iepriekš, bet augstākais reģistrētā bezdarba līmenis saglabājās Latgales reģionā - 13,9%, kas ir samazinājums par 0,2 procentpunktiem.

Reģistrētā bezdarba līmenis starp reģioniem oktobri pieaudzis tikai Vidzemē - par 0,1 procentpunktu, mēneša beigās sasniedzot 6,1% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Savukārt Kurzemē un Zemgalē reģistrētā bezdarba līmenis oktobrī nav mainījies, mēneša beigās veidojot attiecīgi 6% un 5,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Arī Rīgā reģistrētā bezdarba līmenis oktobrī nav mainījies un mēneša beigās bija 4,1% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

2020.gada beigās Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis bija 7,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Pagājušajā gadā Latvijā augstākais bezdarba līmenis bija augusta un jūlija beigās - 8,6%.

Latvijā

Latvijas Nacionālais dabas muzejs ir bagātību krātuve – daudznozaru dabaszinātņu muzejs, kurā glabājas ģeoloģiskie, entomoloģiskie, paleontoloģiskie, zooloģiskie, botāniskie, mikoloģiskie un antropoloģiskie priekšmeti. Krājums sistemātiski tiek papildināts, ievācot priekšmetus dabā, iepērkot, saņemot dāvinājumus. Muzeja krājumā ir daudzas Latvijā un pasaulē izzūdošas un jau izmirušas sugas, tāpēc kolekciju vērtība ar katru gadu pieaug. Arvien aktuālāks kļūst jautājums par šo vērtību ilglaicīgu saglabāšanu un kā tās nosargāt globālo krīžu, tostarp kara, gadījumā. Par muzeja vērtībām un muzeoloģiskajiem smalkumiem intervijā “nra.lv” stāsta muzeja direktore Skaidrīte Ruskule.

Svarīgākais