Mediķi, kuri nestrādā ar Covid-19 pacientiem, iespējams saņems finansiālu atbalstu

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Veselības ministrijā (VM) tiek vērtētas iespējas noteikt papildu atbalstu arī tiem mediķiem, kuri tieši nestrādā ar Covid-19 pacientiem, bet darbā saskaras ar pandēmijas laikā radīto pārslodzi, aprūpējot cilvēkus ar citām veselības problēmām, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Viņš apliecināja, ka šie jautājumi ministrijā tiks pārrunāti, turklāt trešdien, 3.novembrī, ir plānota stratēģiskās nozares padomes sēde, kurā "izrunāsim arī šo jautājumu".

Ministrs atturējās atbildēt, kad varētu tikt pieņemti konkrēti lēmumi šajā jautājumā, vien piebilda, ka tiek gatavots priekšlikums piešķirt papildu finanšu atbalstu slimnīcām Covid-19 periodā. Pirms lēmumu pieņemšanas Pavļuts gan gribot to pārrunāt ar nozares pārstāvjiem.

Vienlaikus politiķis atgādināja, ka Covid-19 pandēmijā visgrūtāk ir atrast tieši personāla resursus. Patlaban tiekot vērtēti vairāk nekā 500 saņemto iesniegumu no cilvēkiem ar medicīnisko izglītību, kuri ir gatavi strādāt slimnīcās, lai palīdzētu tikt galā ar Covid-19 radītajām sekām.

"Katra iespēja tiek izmantota, katrs iesniegums tiek izskatīts, un slimnīcas liek lietā šos cilvēkresursus tur, kur tie ir visvairāk vajadzīgi," sacīja Pavļuts.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais