TV3: Cimdaram bijis viltots Covid-19 sertifikāts

 
©F64

Pēc inficēšanās ar Covid-19 pirms divām dienām pārtrūka bijušā Centrālās vēlēšu komisijas priekšsēdētāja Arņa Cimdara dzīve. LTV3 ziņas, atsaucoties uz nefociālu informāciju, vēsta, ka viņam bijis viltots Covid-19 sertifikāts.

Valsts policija šonedēļ aizdomās par Covid-19 vakcinācijas sertifikātu viltošanu aizturējušas četras personas, informēja policijā. No tām viena ir ģimenes ārste, vēsta lsm.lv

Izmeklēšanā iegūta informācija, ka viens šāds sertifikāts maksājis 400 eiro. Personām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Šonedēļ, 19. oktobrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja darbinieki aizdomās par vakcinācijas sertifikātu pret Covid-19 viltošanu personu grupā aizturēja četras - 1972. gadā, 1961. gadā, 1956. gadā un 1953. gadā dzimušas sievietes. Visas šīs personas ir medicīnas iestādes darbinieces, viena no viņām - ģimenes ārste.

Tāpat veiktas septiņas kratīšanas dažādās vietās Rīgas reģionā, tai skaitā arī ģimenes ārsta praksē. Kratīšanās izņemti nepatiesas ziņas saturoši apliecinājumi par vakcinācijas saņemšanu, noziedzīgi iegūti naudas līdzekļi un citi izmeklēšanai nozīmīgi priekšmeti.

Policijā izmeklēšanā ieguvusi pierādījumus, kas ļauj uzskatīt, ka faktiski neveicot vakcināciju pret Covid-19, tika ievadīti nepatiesi dati automatizētajā datu apstrādes sistēmā par it kā notikušiem vakcinācijas faktiem. Vairākas personas šādi ir ieguvušas vakcinācijas sertifikātu, par to samaksājot 400 eiro.

Šobrīd trīs personām ir noteikts aizdomā turēto statuss un saistīti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Savukārt vienai personai noteikts personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss.

Par notikušo ir sākts kriminālprocess par prettiesiska labumu pieprasīšanu un pieņemšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, par automatizētas datu apstrādes sistēmas darbības traucēšanu un nelikumīgu rīcību ar šajā sistēmā iekļauto informāciju mantkārīgā nolūkā, kā arī par dokumentu viltošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, mantkārīgā nolūkā.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās un tās interesēs šobrīd plašākus komentārus Valsts policija nesniedz.

Saistībā ar iespējamu fiktīvu vakcināciju vai viltotiem sertifikātiem šobrīd visā Latvijā ir uzsākti teju 20 kriminālprocesi, kā arī vairākas resoriskās pārbaudes, bet situācija dinamiski katru dienu mainās. Visos procesos šobrīd notiek aktīva izmeklēšana. Katra saņemtā vai policijas fiksētā informācija tiek rūpīgi pārbaudīta.

NRA jau rakstīja, ka A. Cimdars dzimis 1962. gadā Jelgavā. Tur viņš arī pabeidza Latvijas Lauksaimniecības universitāti, vēlāk, 2009. gadā, Cimdars ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu politikas zinātnē Latvijas Universitātē. Cimdars bija Trīs Zvaigžņu ordeņa kavalieris.

Kā paziņojumā medijiem raksta aizgājušā ģimene: “Cimdars bija lepns Latvijas patriots, vienmēr stingri iestājās par objektivitāti, demokrātijas neaizskaramību un taisnīgumu.”

Tuvinieki uzsvēra, ka lielāko daļu darba mūža Cimdars veltījis Latvijas demokrātijas stiprināšanai, vadot CVK. Cimdars CVK vadīja kopš 1997. gada. Pēc Saeimas lēmuma viņš amatu atstāja 2019. gadā.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka no 1985. līdz 1990.gadam Cimdars bija Lauksaimniecības akadēmijas administratīvi saimnieciskās daļas galvenais enerģētiķis. Pēc tam strādāja par Lauksaimniecības akadēmijas prorektora vietnieku kadru un kopmītņu jautājumos. No 1990. līdz 1993. gadam Cimdars bija Jelgavas pilsētas deputātu padomes Dzīvokļu un nekustamā īpašuma uzskaites nodaļas vadītājs, Privatizācijas komisijas loceklis, Denacionalizācijas komisijas loceklis.

Pagājušā gadsimta 90. gados Cimdars bija Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas konsultants un Rīgas domes Komunālā departamenta Dzīvokļu pārvaldes priekšnieka vietnieks.

Cimdars 1995. gadā iestājies partijā "Saimnieks", vēlāk kļuvis par Demokrātiskās partijas "Saimnieks" biedru, bet 1998. gadā apturējis savu darbību partijā.

Cimdara zināšanas un pieredze vairākkārt novērtēta arī starptautiski. Vairākus gadus viņš pārstāvējis Latviju Eiropas valstu vēlēšanu administratoru asociācijā, no 2005. līdz 2007.gadam bijis tās prezidents.

“Pēc CVK vadītāja amata atstāšanas 2019. gadā Arnis Cimdars turpināja realizēt savu misiju stiprināt vēlēšanu sistēmu Latvijā, padarot to laikmetīgāku un balstītu plašos demokrātijas principos. Dibinājis Vēlēšanu ekspertu biedrību un bijis tās prezidents, aktīvi dalījies ar viedokli par vēlēšanu organizēšanas norisēm līdz pēdējam brīdim, pat pēc nonākšanas slimnīcā,” paziņojumā medijiem raksta Cimdara tuvinieki.

Cimdars bija kaislīgs tautas deju cienītājs, iesaistoties kolektīvā “Ritums”. Viņš arī aktīvi ceļojis.

“Arnis bija kolēģu un draugu cienīts laikabiedrs, kuram kabatā vienmēr bija pa kādam situācijai atbilstošam jokam vai mierinājuma vārdam. Par Arni Cimdaru sēro viņa ģimene un tuvinieki, draugi tuvu un tālu,” uzsvērts paziņojumā.