Turpinot mērķtiecīgu darbu saistībā ar fiktīvas vakcinācijas vai vakcinācijas sertifikātu pret Covid-19 atklāšanu un, balstoties uz iepriekš saņemtu informāciju no mediju pārstāvjiem, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas šonedēļ aizdomās par Covid-19 vakcinācijas sertifikātu viltošanu aizturējušas četras personas. No tām viena ir ģimenes ārste. Izmeklēšanā iegūta informācija, ka viens šāds sertifikāts maksājis 400 eiro. Personām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.
Šonedēļ, 19.oktobrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja darbinieki aizdomās par vakcinācijas sertifikātu pret Covid-19 viltošanu personu grupā aizturēja četras - 1972.gadā, 1961.gadā, 1956.gadā un 1953.gadā dzimušas sievietes.
Visas šīs personas ir medicīnas iestādes darbinieces, viena no viņām - ģimenes ārste.
Tāpat veiktas septiņas kratīšanas dažādās vietās Rīgas reģionā, tai skaitā arī ģimenes ārsta praksē. Kratīšanās izņemti nepatiesas ziņas saturoši apliecinājumi par vakcinācijas saņemšanu, noziedzīgi iegūti naudas līdzekļi un citi izmeklēšanai nozīmīgi priekšmeti.
Policijā izmeklēšanā ieguvusi pierādījumus, kas ļauj uzskatīt, ka faktiski neveicot vakcināciju pret Covid-19, tika ievadīti nepatiesi dati automatizētajā datu apstrādes sistēmā par it kā notikušiem vakcinācijas faktiem. Vairākas personas šādi ir ieguvušas vakcinācijas sertifikātu, par to samaksājot 400 eiro.
Šobrīd trīs personām ir noteikts aizdomā turēto statuss un saistīti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Savukārt vienai personai noteikts personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss.
Par notikušo ir sākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 326.² panta pirmās daļas par prettiesiska labumu pieprasīšanu un pieņemšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, 243. panta piektās daļas par automatizētas datu apstrādes sistēmas darbības traucēšanu un nelikumīgu rīcību ar šajā sistēmā iekļauto informāciju mantkārīgā nolūkā un 275. panta otrās daļas - par dokumentu viltošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, mantkārīgā nolūkā.
Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās un tās interesēs šobrīd plašākus komentārus Valsts policija nesniedz.
Saistībā ar iespējamu fiktīvu vakcināciju vai viltotiem sertifikātiem šobrīd visā Latvijā ir uzsākti teju 20 kriminālprocesi, kā arī vairākas resoriskās pārbaudes, bet situācija dinamiski katru dienu mainās. Visos procesos šobrīd notiek aktīva izmeklēšana. Katra saņemtā vai policijas fiksētā informācija tiek rūpīgi pārbaudīta.
Valsts policija atkārtoti aicina personas, kurām ir informācija par vakcinācijas fakta falsificēšanu, ziņot policijai. Tāpat pašas personas, kuras ir iesaistījušās šādās darbībās, policija aicina pašām labprātīgi pieteikties policijā un sadarboties ar izmeklētājiem! Atkarībā no konkrētas situācijas, ja personas aktīvi sadarbojas, palīdz atklāt šādus smagus noziegumus, tiks izvērtēta likumā paredzētā iespēja atbrīvot šādas personas no kriminālatbildības.
Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.