FOTO: Kā Rīgā izskatās komandantstundas laikā?

 
©Dmitrijs Suļžics/F64

Pirmajā mājsēdes naktī Rīgas ielas bija neierasti tukšas un klusas. Kārtību Rīgas ielas uzraudzīja Valsts policijas darbinieki.

Mājsēdes laikā plkst.20 līdz 5 no rīta dzīvesvietu nakts laikā var pamest tikai pamatotas nepieciešamības gadījumos, paredz Ministru kabineta apstiprinātie grozījumi ārkārtējās situācijas rīkojumā.

Valsts policija īpaši stingro Covid-19 ierobežojumu kontrolē iesaistīs vērienīgus spēkus, tostarp, zemessargus, ceturtdien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Policija savus spēkus ierobežojumu kontrolei ir saplānojusi sadarbībā ar partneriem - pašvaldības policijām un Valsts robežsardzi. Tāpat palīdzību sniegšot zemessargi. Rīgā, piemēram, vien kontroles pasākumos būšot iesaistīti vairāki simti policistu. Policija savā darbā izmantos līdz šim izmantotās metodes, "zibakcijas" jeb masveida pārbaudes.

Par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu fiziskai personai var piemērot administratīvo sodu no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai - no 140 līdz 5000 eiro. Šāds regulējums ir spēkā arī no ceturtdienas līdz 15.novembrim.

Latvijā "lokdauns" līdz 15.novembrim ieviests saistībā ar lielo slimnīcu pārslodzi Covid-19 pandēmijas laikā.