Levits: Pēc mājsēdes beigām jāsaglabā stingri ierobežojumi pret Covid-19 nevakcinētajiem

 
©Dmitrijs Suļžics / F64

Pēc mājsēdes beigām ir jāsaglabā stingri ierobežojumi nevakcinētajiem, mirkroblogošanas vietnē "Twitter" akcentējis Valsts prezidents Egils Levits.

Vienlaikus Valsts pirmā persona atzīmē, ka Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) rosinājums noteikt pienākumu vakcinēties cilvēkiem vecumā virs 50 gadiem, kas veido vairumu no Covid-19 pacientiem slimnīcās, ir nopietni jāizvērtē, iespējamas, sasaistot to ar noteiktu pakalpojumu pieejamību.

Levita ieskatā, cilvēki virs 50 gadiem ir jāaicina vakcinēties, arī piedāvājot vakcinēties mājās.
Tāpat viņš uzsvēris, ka mājsēde ir nepieciešama, kaut gan nepamatoti jācieš arī cilvēkiem, kas ir vakcinējušies, izpildot pienākumu pret sevi un sabiedrību.

Kā ziņots, plānots, ka no ceturtdienas, 21.oktobra, uz četrām nedēļām jeb līdz 15.novembrim Latvijā spēkā stāsies īpaši stingri Covid-19 ierobežojumi jeb stingrais "lokdauns". Kā pēc Krīzes vadības padomes sēdes pirmdien informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), šajā laika periodā visi veikali, izņemot pirmās nepieciešamības, nestrādās un būs pieejami tikai paši nepieciešamākie pakalpojumi. Tāpat paredzēts ieviest mājsēdi no plkst.20 līdz plkst.5.

Jaunie, īpaši stingrie drošības pasākumi rīkojumā par ārkārtējo situāciju vēl jāapstiprina valdībā, kuras ārkārtas sēde paredzēta trešdien, 20.oktobrī.