Cik labi informēti ir Latvijas iedzīvotāji?

© Kaspars Krafts/F64

Vien 16% Latvijas iedzīvotāji jūtas labi informēti par politiku, savukārt Eiropā kopumā tā jūtas 23% respondentu, liecina "Eirobarometra" aptauja, kas veikta no šī gada aprīļa līdz maijam.

Labi informēti par kultūru un mākslu jūtas 8% iedzīvotāji, bet par notikumiem sportā - 13% respondentu Latvijā. Eiropā par kultūru un mākslu labi informēti jūtas 13%, bet par notikumiem sportā - 23% aptaujas dalībnieku.

Igaunijā labi informēti par politiku jūtas 22% aptaujāto, bet Lietuvā - 20% respondentu. Savukārt 9% aptaujas dalībnieku Igaunijā jūtas labi informēti par kultūru un mākslu. Lietuvā tā atbildējuši 12% iedzīvotāju.

Par notikumiem sportā labi informēti jūtas 16% respondentu Igaunijā, bet Lietuvā 24% aptaujāto uzskata, ka viņi labi orientējas notikumos sportā.

"Eirobarometra" aptaujā, kas norisinājās no 14.aprīļa līdz 5.maijam, tiešsaistē piedalījās 1009 respondentu no Latvijas.

Latvijā

Apelācijas instances tiesa bijušo Latvijas Universitātes (LU) rektoru Indriķi Muižnieku atzinusi par vainīgu dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā saistībā ar pabalstu nelikumīgu izmaksu no darba aizejošajiem augstskolas darbiniekiem un sodījusi ar naudas sodu, informē prokuratūra.

Svarīgākais