Rinda uz robežas; VID aicina Latvijas-Krievijas robežu šķērsot caur Grebņevu

 
©Kestutis Vanags / F64

Šonedēļ ir palielinājusies transportlīdzekļu rinda pirms Terehovas muitas kontroles punkta (MKP), tādēļ, lai samazinātu gaidīšanas laiku, Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina kravu pārvadātājus robežu šķērsot caur Grebņevas MKP, pavēstīja VID pārstāvji.

Rekonstrukcijas darbu laikā kravu pārvadātājiem jārēķinās ar robežšķērsošanas vietas caurlaides spējas samazināšanos un ilgāku Latvijas- Krievijas robežas šķērsošanas laiku caur Terehovas MKP.

Nedēļas laikā ir būtiski palielinājusies transportlīdzekļu rinda līdz valsts robežai pirms iebraukšanas Terehovas MKP - 8.oktobrī rītā rindu veidoja 240 kravas automašīnas, bet turpmākajās dienās rinda strauji pieauga, pārsniedzot 400. Ceturtdien transportlīdzekļu rinda izbraukšanai uz Krieviju nedaudz saruka, bet piektdienas rītā rindā atkal gaidīja 400 kravu pārvadātāji.

Turpretī pie Grebņevas MKP ceturtdien rindas nebija, bet piektdien no rīta rindu veidoja vien 30 transportlīdzekļi.

Ik dienu robežu faktiski šķērsojošo transportlīdzekļu skaits nav samazinājies, taču ievērojami ir palielinājies pārvadātāju skaits, kuri izvēlas šķērsot Latvijas-Krievijas robežu caur Terehovas MKP, skaidroja VID pārstāvji.

Informāciju par automašīnu rindām un aptuveno gaidīšanas laiku var uzzināt VID tīmekļvietnē, kur dati tiek aktualizēti divas reizes dienā. Informācija par automašīnu rindām līdz valsts robežai ir pieejama arī Valsts robežsardzes tīmekļvietnē.