Ugunsdzēsēji pretojas atstādināšanai; ceturtdien dosies uz Saeimu

 
©Oksana Džadana/ F64

Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki ceturtdien, 14.oktobrī, pulksten 8.45 – 9.00 pulcēsies pie Saeimas, lai nodotu atklātu vēstuli Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei ar aicinājumu Saeimai neatbalstīt Ministru kabineta rīkojumu nr.720, kas paredz šī gada 15.novembrī atstādināt no pienākumu pildīšanas iekšlietu sistēmas darbiniekus bez vakcinācijas sertifikāta.

Iekšlietu struktūru darbinieki vēlas pievērst likumdevēja un sabiedrības kopumā uzmanību, jo šāds valdības un arī Saeimas lēmums radīs būtiskus iekšējās drošības riskus - struktūrās jau šobrīd akūti trūkst darbinieku un daudzi no pārslodzes un papildu maiņām ir uz izdegšanas robežas. Vēl lielāka strādājošo zaudēšana nozīmētu jau reālu apdraudējumu valsts primāro funkciju veikšanai. Turklāt darbinieki ir pret sistēmu, kas paredz kolēģu sodīšanai izmantot formātu “atstādināšana no pienākumu pildīšanas” jeb darbinieku atstāšanu bez ienākumiem un grūšanu nabadzībā, ņemot vērā struktūrās strādājošo zemo atalgojumu.

VUGD darbinieki arī izsūtījuši kolektīvu vēstuli Saeimas deputātiem, cerot uz to izpratni par situācijas nopietnību un riskiem, ko radīs tik bezatbildīgs lēmums iekšlietu sistēmai. Vēstulē struktūru darbinieki aicina izsvērt riskus starp pandēmijas mazināšanu un cilvēku dzīvību nodrošināšanu ikdienā, atgādinot, ka traģēdijas var notikt jebkurā brīdī un svarīga ir iekšlietu struktūru spēja nodrošināt ātru un profesionālu rīcību. Jau šobrīd darbinieku trūkums rada reaģēšanas riskus - vēl lielāks iztrūkumus var apdraudēt valsts pamatfunkciju izpildi, nodrošinot katra iedzīvotāja tiesības uz drošību.

VUGD darbinieki apzinās epidemioloģiskās prasības valstī, tāpēc uzmanības pievēršana pie Saeimas ēkas notiks, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības un pulcējoties ar atļauto cilvēku skaitu. Pie Saeimas pulcēsies gan vakcinētie, gan nevakcinētie VUGD darbinieki.

vugd

vugd