Klimata krīze: cilvēki iepretim Ministru kabinetam mēģina pievērst politiķu un sabiedrības uzmanību

© Mārtiņš Zilgalvis/F64

Iepretim Ministru kabineta ēkai aptuveni 30 cilvēki mēģina pievērst uzmanību klimata nevienlīdzībai.

Daļai cilvēku rokās bija plakāti latviešu vai angļu valodā ar vārdiem "Pasaule skatās", "Nākotne ir mūsu rokās", "Saglabājam mežus", "Izziņojiet klimata ārkārtas situāciju". Tāpat aktīvisti vienojās kolektīvos uzsaukumos, kā, piemēram, "Zemeslode sauc, laika nav daudz", "Sliktai politikai - nē, jāieklausās zinātnē".

Akciju organizēja jauniešu kustība "Fridays For Future Latvia". Tās pārstāve Liene Kņaze aģentūrai LETA norādīja, ka akcijas mērķis ir pievērst sabiedrības un politiķu uzmanību, ka klimata krīze pastāv arī šobrīd, lai gan Covid-19 pandēmijas dēļ citi jautājumi, iespējams, ir būtiskāki, tomēr nedrīkst aizmirst arī par klimata nevienlīdzību.

Kņaze uzsvēra, ka, neskatoties uz to, ka Latvijā klimata apstākļi ir salīdzinoši labi, tad jaunattīstības valstīs situācija ir krietni sliktāka. Jautāta, kādu ieguldījumu var sniegt Latvija, akcijas organizatoru pārstāve atzīmēja, ka viens no soļiem varētu būt iegādāties preces vai produktus, kas atbilst godīgai tirdzniecībai un neizvēlēties to, kas lētāks.

LETA jau rakstīja, ka pasākums ir daļa no Globālā klimata streika, kas šodien norisinās visā pasaulē.

Latvijā

Lai avīzes “Kurzemes Vārds” 1919. gada 3. oktobrī nodrukātais apsveikums jaundibinātajai Latvijas Universitātei atgādina, ka augstskolu Latvijas valsts nodibināja kara laikā: “Lai pulcējas ap to kā droši sargi mūsu jaunekļi stiprām bruņām un asiem šķēpiem varenajās rokās uz cīņu pret tumsības varu, kas kā baigi draudoši ķēmi vēl spiežas ap Gaismas kalnu, kurā lepni pacēlusies mūsu jaunā Burtnieku pils.”

Svarīgākais