Ceturtdiena, 22.februāris

redeem Adrians, Ārija, Rigonda

arrow_right_alt Latvijā

Valdība rīt lems par iespējamiem ierobežojumiem; politiķi detaļas neatklāj

© Dmitrijs Suļžics/F64

Valdība otrdienas, 22.septembra, sēdē, konceptuāli lems par drošības pasākumiem Covid-19 ierobežošanai, šodien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja "Attīstībai/Par!" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Juris Pūce.

Arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) norādīja, ka valdības sēdē paredzēts uzklausīt ekspertus par nepieciešamajiem drošības pasākumiem, testēšanās režīmu un pienākumu zināmām profesijām vakcinēties. Premjers uzsvēra, ka šie soļi saistīti ar to, lai netiktu bremzēta ekonomikas attīstība.

Vaicāts sīkāk par to, kādi varētu būt gaidāmie ierobežojumi, Pūce uzsvēra, ka koalīcijā šādus jautājumus neizlemj, balstoties politiskos apsvērumos, un ka ir jāsagaida ekspertu viedoklis. Veselības ministrija par šo jautājumu ziņos publiskā valdības sēdē, kur būs iespējams dzirdēt argumentāciju un ekspertu redzējumu, kādi ir efektīvākie instrumenti, pauda politiķis.

Kā ziņots, Latvijas slimnīcās turpina pieaugt Covid-19 pacientu skaits un svētdien tas ir sasniedzis 351, liecina Nacionālā veselības dienesta sniegtā informācija.

LETA jau rakstīja, ka pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 189 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par pieciem mirušiem Covid-19 pacientiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Saslimstības divu nedēļu kumulatīvais rādītājs pēdējās diennakts laikā ir pieaudzis no 319,1 līdz 323,1 uz 100 000 iedzīvotāju. Augstāks šis rādītājs pēdējo reizi bija vien 26.maijā - 326,1