Slimnīcās palielinās Covid-19 inficēto darbinieku skaits

 
©f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Pēdējo nedēļu laikā novērojams prombūtnē esošo un Covid-19 inficēto darbinieku skaita pieaugums, liecina Veselības ministrijas valdības sēdei sagatavotā informācija.

Pirmdien 40 Latvijas ārstniecības iestādēs bija zināms par 63 ar Covid-19 inficētajām personām. Pirms nedēļas inficējušies bija 48 darbinieki.

Vēl 68 darbinieki pirmdien bijuši prombūtnē, jo ir sasirgušo kontaktpersonas vai atrodas pašizolācijā. Pirms nedēļas prombūtnē atradās 54 darbinieki.

Pirmdien stacionāros, kas uzņem Covid-19 pacientus, šiem sasirgušajiem paredzēto gultasvietu noslodze bijusi vidēji 63%. Tostarp intensīvās terapijas nodaļās bija aizņemti 32% gultasvietu, bet Covid-19 nodaļās - 70%.

Lielākā noslodze pirmdien bijusi Rēzeknes slimnīcā, sasniedzot 74%, kā arī Jelgavas slimnīcā, kur aizņemti 70% šiem pacientiem paredzēto gultasvietu.

Jau ziņots, ka Latvijas slimnīcās pagājušajā diennaktī ievietoti 48 Covid-19 pacienti, stacionēto kopējam skaitam pieaugot no 274 līdz 292, liecina Nacionālā veselības dienesta sniegtā aktuālā informācija.

Pagājušās diennakts laikā no ārstniecības iestādēm izrakstīti 27 Covid-19 pacienti.

Patlaban Latvijas slimnīcās ārstējas 266 Covid-19 pacienti ar vidēji smagu slimības gaitu un 26 ar smagu slimības gaitu.

Aizvadītajā dienā stacionētas 48 personas, un pēdējo reizi lielāks dienā slimnīcās ievietoto pacientu skaits bija 26.maijā, tad stacionēja 52 slimniekus.