Aptauja: ko iedzīvotāji domā par gājēju un velobraucēju infrastruktūru pašvaldībās?

© Egons Ansbergs/F64

”Kantar TNS” aptaujā TV3 raidījumā "900 sekundes" noskaidrots sabiedrības viedoklis par gājēju un riteņbraucēju infrastruktūru Latvijas pašvaldībās.

Lūgti novērtēt gājēju un riteņbraucēju infrastruktūru savā pašvaldībā kopumā skalā no 1 līdz 10, kur 1 nozīmē, ”ļoti slikta”, savukārt 10 - ”ļoti laba”, vidējais Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem sniegtais vērtējums ir 5,5 punkti.

Zemāku vērtējumu - 4 punktus un mazāk - snieguši 29% iedzīvotāju, bet ar 7 punktiem un vairāk trotuāru un veloceliņu pieejamību savā pašvaldībā novērtējuši 39% aptaujas dalībnieku.

5% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.