VIDEO: Vai akcija "Baltijas ceļš 2021" izdevās vai izgāzās?

© Ģirts Ozoliņš/F64

Valsts policijas priekšnieka vietnieks Andris Zellis intervijā Latvijas Radio minēja, ka vakardienas Baltijas ceļā esot piedalījušies aptuveni 7000 cilvēku. Pēc akcijas "Baltijas ceļš 2021" organizatoru aplēsēm tajā piedalījās teju 200 000 cilvēku.

Valsts policijas priekšnieka vietnieks Andris Zellis Latvijas Radio uzsvēra, ka ar akcijas dalībnieku uzskaiti nenodarbojas, tomēr aplēses rāda, ka cilvēku skaits bija ap septiņiem tūkstošiem. Pēc viņa teiktā, pasākums noticis bez būtiskiem pārkāpumiem.Dažos gadījumos fiksēts, ka cilvēki akcijas laikā stāvēja nevis uz ceļa nomales, bet braucamās daļas. Reģistrēti pieci notikumi par satiksmes apdraudējumu, savukārt Vidzemes reģionā uzsākts viens administratīvais process par vienu nepieteiktu piketu.

NRA jau rakstīja, ka vakar cilvēki izgāja Rīgas ielās un uz šosejas - vietā, kur notika vēsturiskais Baltijas ceļš. Daļa šajā akcijā piedalījās, jo protestēja preti obligātu vakcināciju, daļa, lai pieminētu vēsturiskos notikumus pirms 32 gadiem.

Internetā pieejamie attēli un video liecina, ka cilvēki rokās sadevās ne tikai Rīgā, bet arī uz šosejām.

Latvijā

Latvijā šogad maijā reģistrētas 260 580 kādam kibertelpas apdraudējumam pakļautas unikālās IP adreses, kas ir par 14,3% vairāk nekā 2023.gada maijā, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

Svarīgākais