Pavļuts: Norit darbs, lai vakcinēšanas sistēma rudenī būtu gatava jebkuriem pavērsieniem

© Ģirts Ozoliņš/F64

Norit darbs pie tā, lai vakcinēšanas sistēma rudenī būtu gatava jebkuriem pavērsieniem, tostarp jaunam intereses pieaugumam par vakcinēšanos pret Covid-19, pirmdien pēc sadarbības sanāksmes žurnālistiem sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Lūgts komentēt, kad valdība varētu atgriezties pie jautājuma par vakcinācijas aptveres kāpināšanu, Pavļuts norādīja, ka šis jautājums nemitīgi ir viņu dienaskārtībā.

Viņš skaidroja, ka valdība jūlijā apsprieda un lielā mērā arī ieviesa pasākumu kopumu, kas ietver gan izvērstus komunikācijas atbalsta pasākumus, gan atbalstu ģimenes ārstiem, piemēram, ieviests apzvanīšanas tarifs. Tāpat ministrs akcentēja, ka ciešā sadarbībā ar nozaru ministrijām notiek tām pakļautībā esošo speciālistu vakcinācija, kur visredzamākais pieaugums šobrīd esot tieši izglītības sektorā. Par to Pavļuts pateicās izglītības un zinātnes ministrei Anitai Muižniecei (JKP), Izglītības un zinātnes ministrijai, skolu vadītājiem un pašvaldībām.

Vienlaikus viņš atklāja, ka paralēli notiek darbs pie tā, lai vakcinēšanas sistēma rudenī būtu gatava jebkuriem pavērsieniem - arī iedzīvotāju intereses pieaugumam. Pavļuts skaidroja, ka šobrīd vasaras periodā, kurā populāri ir atvaļinājumi, izdevies noturēt stabilu vakcinācijas tempu - ap 35 000 vakcīnas epizodēm nedēļā.

Veselības ministrs gan atzina, ka šis temps ir daudz par lēnu, tāpēc arī turpmāk valdības sēžu darba kārtībā tiks skatīti jautājumi par atbalsta un stimula pasākumiem tieši ģimenes ārstiem.

"Gan ikdienas sarunās ar cilvēkiem, gan no sabiedriskās domas pētījumiem izriet, ka vairums cilvēku, tostarp neizlēmušie, vēlas saņemt zvanu, informāciju un pārliecību par vakcinēšanos tieši no savas uzticības personas jeb ģimenes ārsta," pauda politiķis.

Pavļuts arī pauda nožēlu par atlikto jeb faktiski noraidīto vakcinācijas loterijas likumprojektu, vienlaikus piebilstot, ka atkarībā no situācijas, valdībai var nākties vērtēt, vai nākotnē nebūs nepieciešami kādi citi finanšu stimuli.

Svarīgākais