Valsts policija lūgusi anulēt kopumā 12 nelikumīgi iegūtus vakcinācijas sertifikātus

© Rūta Kalmuka/F64

Valsts policija (VP) Nacionālajam veselības dienestam (NVD) kopumā ir nosūtījusi informāciju par 12 personām, kas nelikumīgi saņēmusi vakcinācijas sertifikātu, lai šīm personām tie tiktu anulēti, informēja VP.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka varētu būt vairāki simti personu, kuras nelikumīgi ieguvušas Covid-19 vakcinācijas sertifikātus. Pašlaik tiek apkopota visa nepieciešamā informācija un vākti pierādījumi, lai informāciju par visām personām nosūtītu lēmuma pieņemšanai NVD.

VP skaidro, ka process, lai varētu prasīt sertifikātu anulēšanu, ir laikietilpīgs, jo policija visas procesuālās darbības veic atbilstoši Kriminālprocesa likumam un ir jāstrādā ar lielu informācijas apjomu.

Jau ziņots, ka VP priekšnieks Armands Ruks žurnālistus iepriekš informēja, ka ir aizturētas personas, tostarp divas medicīnas māsas, kuras organizējušas vakcinācijas pret Covid-19 imitāciju vairākiem simtiem iedzīvotāju.

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde augusta sākumā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīdī par fiktīvas vakcinācijas veikšanu kādā vakcinācijas centrā aizturēja 1972., 1974., un 1976.gada dzimušas sievietes, aģentūru LETA informēja VP. Par fiktīvo vakcināciju katru reizi no personām tika pieprasīti un saņemti 200 eiro.

Latvijā

Finanšu nozares asociācijas (FNA) apkopotie dati liecina, ka šī gada pirmajos desmit mēnešos četrām lielākajām bankām Latvijā ir izdevies novērst finanšu krāpšanas mēģinājumus un pasargāt klientu līdzekļus vairāk nekā 10 miljonu eiro apmērā. Tomēr šajā pašā periodā krāpniekiem izdevies izkrāpt vairāk nekā 13 miljonus eiro. Visbiežāk krāpšanas gadījumi ir saistīti ar investīciju krāpniekiem (78% gadījumu novērsti) un telefonkrāpniekiem (51% gadījumu novērsti).

Svarīgākais