EY: 77% uzņēmumu novēro arvien vairāk kiberuzbrukumu

© Reuters/Scanpix

Jaunākais EY (agrāk Ernst & Young) Pasaules informācijas drošības pētījums 2021 (EY Global Information Security Survey 2021) atklāj, ka trīs no četriem uzņēmumu un institūciju kiberdrošības jomas vadītājiem, jeb 77%, pēdējo 12 mēnešu laikā novēro vairāk nozīmīgu kiberuzbrukumu, tostarp arī šifrējošo izspiedējvīrusu (ransomware) izmantošanu.

Savukārt 56 % kiberdrošības vadītāju atzīmē, ka pandēmijas laikā, pārejot uz attālināta vai elastīga darba nosacījumiem, ir nepilnīgi ievērotas informācijas drošības prasības.

“Informācijas drošības jomā šobrīd vienlaikus novērojama vairāku tendenču saplūšana, kas rada pamatu satraukumam. Proti, pandēmijas ietekmē uzņēmumi pāriet uz attālināta vai hibrīda modeļa darba vidi, kas rada papildus informācijas riskus, darbiniekiem attālināti izmantojot uzņēmumu datus ar dažādām ierīcēm, kas ne vienmēr ir pilnīgi drošas. Līdztekus, pati uzņēmējdarbības vide ir arvien vairāk balstīta tieši datu apstrādē un uzņēmumi aktīvi ievieš digitālās transformācijas iniciatīvas. Tikmēr kibernoziedzinieku metodes un izmantotās tehnoloģijas kļūst arvien sarežģītākas un it īpaši aug izspiedējvīrusu izmantošana.

Šī ir vide, kurai uzņēmumi no drošības viedokļa nereti nav gatavi - mūsu nesenais EY Pasaules vadības risku pētījums 2021 atklāja, ka tikai 9% uzņēmumu valdes ir pilnībā pārliecinātas par savu uzņēmumu spēju novērst kiberdrošības riskus, ” saka Nauris Kļava, EY Partneris Baltijas valstīs.

EY pētījums parāda arī, ka 39% kiberdrošības jomas vadītāju uzskata, ka organizācijas budžets informācijas drošības jautājumiem ir par mazu, lai adekvāti tiktu galā ar pieaugošajiem drošības izaicinājumiem. Tikmēr 36% nozares ekspertu norāda, ka tas ir tikai laika jautājums līdz viņu organizācija piedzīvos nozīmīgu informācijas drošības apdraudējumu, ko varēja novērst ar atbilstošām investīcijām kiberdrošībā.

EY Pasaules informācijas drošības pētījums 2021 (EY Global Information Security Survey 2021) tiek veikts katru gadu, visā pasaulē aptaujājot vairāk kā tūkstoti uzņēmumu un institūciju kiberdrošības jomas vadītāju. Šī gada aptauja veikta laikā no marta līdz maijam.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais