Naudas izmaksas patvēruma meklētājam par atgriešanos dzimtenē pagaidām nav plānotas

© Reuters/Scanpix

Naudas izmaksas par patvēruma meklētāju atgriešanu dzimtenē pagaidām nav plānotas, pavēstīja Iekšlietu ministrijas (IeM) pārstāve Samanta Naļivaiko.

Viņa norādīja, ka katrs iesniegums par patvērumu Latvijā tiks vērtēts individuāli, izvērtējot, vai ir pamats patvēruma meklētājam piešķirt bēgļa vai alternatīvo statusu.

Ja patvēruma meklētājs saņems negatīvu Pilsonības migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) lēmumu, tad viņam ir tiesības to pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā. Ja arī Administratīvā rajona tiesa nolems, ka personai nav pamata piešķirt bēgļa vai alternatīvo statusu, tad tiks uzsāktas darbības personas izraidīšanai.

Izbraukšanas rīkojums paredz laiku brīvprātīgai izceļošanai no septiņām līdz 30 dienām. Gadījumā, ja pieņemts lēmums par piespiedu izraidīšanu, tad tālākās darbības veic Valsts robežsardze.

Kopš 10.augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturētas 417 personas. Kopumā šogad aizturēti 356 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Kā ziņots, valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, otrdien nolēma izsludināt ārkārtējā situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpils pilsētā.

Valdības lēmums arī paredz Nacionāliem bruņotiem spēkiem un policijai sniegt palīdzību Valsts robežsardzei Latvijas-Baltkrievijas robežas robežuzraudzības nodrošināšanā, lai nepieļautu robežas nelikumīgu šķērsošanu.

Latvijā

Jebkura Krievijas agresija pret NATO dalībvalsti tai izmaksās ļoti dārgi, Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) rīkotajā diskusijā "Veidojot aizsardzības un drošības nākotni" uzsvēra Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andžejs Viļumsons.