Valsts svētku brīvdienās palīdzību pacientiem nepieciešamības gadījumos sniegs dežūrārsti

Valsts svētku brīvdienās palīdzību pacientiem nepieciešamības gadījumos sniegs dežūrārsti, aģentūru LETA informēja Veselības norēķinu centra (VNC) sabiedrisko attiecību vadītājs Toms Noviks.

VNC, sveicot visus Latvijas iedzīvotājus Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā, tomēr aicina iedzīvotājus brīvdienās būt piesardzīgiem un rūpēties par savu un savu tuvinieku veselību. Ja notikusi nelaime, VNC mudina iedzīvotājus laikus meklēt ārstu palīdzību. "Atgādinām, ka ārpus ģimenes ārsta darba laika, kad ģimenes ārsts nestrādā, bet sliktā pašsajūta neļauj gaidīt, Rīgā un citās lielākajās pilsētās iedzīvotāji var doties pie dežūrārstiem," sacīja Noviks.

Dežūrārsti iedzīvotājiem sniedz palīdzību neatliekamos saslimšanas gadījumos. Palīdzība tiek sniegta visiem iedzīvotājiem ārstniecības iestādes darbības teritorijā neatkarīgi no tā, pie kura ģimenes ārsta pacients ir reģistrēts. Vēršoties pie dežūrārsta ārstniecības iestādē, pacientam jāmaksā pacienta iemaksa viens lats. Pie dežūrārsta pacienta iemaksas nav jāmaksā no pacientu iemaksām atbrīvotajām iedzīvotāju kategorijām.

Valsts svētku brīvdienās 18. un 20.novembrī Rīgā dežūrārsti būs pieejami no plkst.8 līdz plkst.15. Par dežūrārstu darba vietām un pieņemšanas laikiem iedzīvotāji var interesēties, zvanot uz VNC bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 darbdienās no plkst.8.30 līdz plkst.17, kā arī Veselības norēķinu centra mājaslapā "www.vnc.gov.lv".

Pārējā laikā pacientiem neatliekamo palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas un ārstniecības iestāžu diennakts neatliekamās palīdzības punkti (traumpunkti), nepieciešamības gadījumā pacientiem palīdzību sniegs arī neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes.

Latvijā

Eiropas mājdzīvnieku produktu izplatītāju un ražotāju asociācija FEDIAF veikusi pētījumus par kaķu skaitu Eiropas valstu mājsaimniecībās. Pētnieki secinājuši, ka Latvijā kaķi dzīvo 37% no visām mājsaimniecībām. Tas ir trešais augstākais rādītājs Eiropas valstīs. Pirmajā vietā ar 48% ir Rumānija, otrajā ar 41% atrodas Polija. Kā izskaidrot to, ka esam tik ļoti pieķērušies šiem mīļajiem mājdzīvniekiem; kas mums tik ļoti patīk kaķos – pētījumu rezultātus “Neatkarīgajai” skaidro dzīvnieku mājvietas “Ulubele” saimniece Ilze Džonsone un sociologs Aigars Freimanis.