PVO: Koronavīrusa gadījumu skaits Eiropā pārsniedzis 60 miljonus

 
©Dmitrijs Šuļžics/F64

Koronavīrusa gadījumu skaits Eiropā kopš pandēmijas sākuma pārsniedzis 60 miljonus, pirmdien paziņoja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģiona birojs.

PVO Eiropas reģions aptver 53 valstis un teritorijas, ieskaitot Krieviju, Turciju, Izraēlu, Dienvidkaukāza un Vidusāzijas valstis.

"Pandēmijas beigas joprojām ir aiz horizonta un diemžēl Eiropas reģionā līdz šim bijis vairāk nekā 1,2 miljoni Covid-19 nāvju. Ir svarīgi, ka valstis turpina savu kombinētos centienus aizsargāt visneaizsargātākos un riskam pakļautos cilvēkus," pavēstīja PVO Eiropas reģiona biroja ārkārtas situāciju direktore Dorita Nicana.

Lai arī vakcinācijas Eiropā līmenis ir viens no augstākajiem pasaulē, tas ievērojami atšķiras starp reģiona valstīm un dažās valstīs joprojām ir zems vakcinācijas līmenis prioritārajās grupās - starp gados vecākajiem iedzīvotājiem un veselības aprūpes nozarē strādājošajiem, norādīja Nicana.

Eiropas Savienības (ES) Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) līdz šim ES 27 dalībvalstīs un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīs Norvēģijā, Islandē un Lihtenšteinā reģistrējis 34,4 miljonus inficēšanās gadījumu un vairāk nekā 740 000 nāves gadījumu no Covid-19.